Hacizli Araç Satışları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Araçlar
 4. »
 5. Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
519 2

Devlete ve devletin kurumlarına vergi ve ceza gibi borçlardan dolayı oluşan amme alacaklarının tahsil edilememesi durumunda borçluların sahibi olduğu araçlar ihaleye söz konusu olmaktadır. Bu ihalelere örnek olarak ta Kayseri Vergi Dairelerinden Satılık Hacizli Araçlar dönem dönem satışa konu olabiliyor.

Açık Artırma İle Araç Satışı

Kulaktan dolma bilgilere sahip olsanız da ihale ile satılan hacizli araçlar ödenen tutarlar açısından oldukça uygun fiyatlara gelebiliyor. Bu nedenle bir çok kesimin radarına çoktan girmiş durumda. Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli araçları alabilmeniz için kurumun Mevlana Mahallesi, Serin Sokak, Kocasinan adresindeki toplantı salonunda ihale için ilan edilen tarih ve saatte hazır olunması gerekir.

Açık artırma ve peşin ödeme tutarları ile yapılan ihaleye katılım için Form 7 yani ihaleye katılım formu doldurulması gerekiyor. Yapılan ihale sonrası araca alıcı çıkmaz ya da belirtilen muhammen bedelin % 75 gibi kısmı için teklif gelmezse ihale bir sonraki tarihe kalıyor. İkinci ihalede de alıcı çıkmadığı takdirde bu kez araç altı ay içinde pazarlık usulüyle satılıyor.

Ödenecek Masraflar ve Vergiler

Yetki belgesi yada vekalet ile başka birinin adına da katılabileceğiniz ihale için istenilenler arasında Nüfus Cüzdanı, tüzel kişilikler için yetki belgesi ile hazır olunması yeterli. Muhtemel ihale ile aldığınız araç için otomobillere % 1 diğer araçlardan ise % 18 oranında KDV, Binde 9,48 Damga Vergisi ödemesi yaparken aynı zamanda muayenesi geçmiş araçlar ile diğer anahtar ya da ruhsat masrafları alıcı tarafından karşılanıyor. İhaleyi alan kişi aynı zamanda üç gün içinde aracın bedelini peşin olarak ödemek zorunda.

Sizde Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlardan almak istiyorsanız http://www.kayserivdb.gov.tr/sites/default/files/images/arac_0.pdf adresindeki listeyi inceleyebilir, araçlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Not : Satış tarihi ile ihale tarihlerinde değişiklik yaşanabilir. Bu amaçla ilgili sayfadan takip etmek doğru olacaktır.

Satılık Hacizli Araçlardan Bazıları ve Fiyatları

2004 Focus C Max 31 Bin Lira
2004 Focus Comfort 28 Bin Lira
2009 Corollo 31 Bin 280 Lira
2005 Combo 15 Bin Lira
2012 Fİat Linea 30 Bin Lira
2011 Gelly 15 Bin Lira
2003 Doblo 9 Bin Lira
2010 Wolkswagen 52 Bin Lira

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Aziz Uzun - -

  Merhaba. Hacizli araçlardan satın almak istiyorum. Nereye başvurmam gerekir acaba

 2. Kemal pekmezci - -

  Kolay gelsin hacizlik araç ve ev almak istiyorum nerden nasıl baş vurabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir