Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. Aydın Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Aydın Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
273 0

Bir bölüm kesimin sürekli üzerinde durduğu icralık araç satışları devletin kanalıyla da olabiliyor. Devlet vergi borçları ve cezalardan dolayı alacaklı olduğu tutarların tahsili için satış yapabiliyor. Alıkonulan taşıtların alımını  Aydın Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar ile gerçekleştirilebilir.

Nasıl Alınır?

Aydın Vergi Dairesi farklı dönemlerde satışa çıkardığı ya da çıkaracağı araçlarını http://aydinvdb.gov.tr/hacizli-gayrimenkul-satislari adresinden kamuoyu ile paylaşıyor. Burada araç hakkında merak ettiğiniz bütün teknik hususlar bulunurken, belirtilen adreste aracı görebiliyor ve yakından inceleyebiliyorsunuz. Araç alımından önce bir bilirkişi ile incelenmesi sizin adınıza faydalı bir adım olabilir.

İcralık araç olması münasebetiyle araçlarda kaza darbeleri, yıpranma, anahtar kaybı, ruhsatın olmaması ve uzun süreli kalması nedeniyle araçların muayenelerinin olmaması gibi muhtemel etkenlerle karşılaşılabileceğinden hesabınızı ona göre yapmalısınız. Bu tür masraflar alıcı tarafından karşılanıyor ki

clomid 50mg kaufen

, bunlarla birlikte tellaliye harcı, Damga Vergisi ve KDV kesintisi de sizin tarafınızdan karşılanıyor. KDV ticari araçlar için yüzde 18, diğer araçlar için ise yüzde 1 üzerinden hesaplanıyor.

Araç Bedeli Bulunuyor.

Araçlara Vergi dairesince bir muhammen bedel belirleniyor ve bu bedel üzerinden ihaleye çıkarılıyor. İhaleye katılmak isteyen kişiler ihaleye katılım formu ile ihaleden en az yarım saat önce ihale yerinde oluyor. Aracı burada da incelemeniz mümkün. İhaleye katılım olmaz ise ikinci ihaleye kalınıyor. Burada da alıcı ya da katılımcı çıkmaması halinde araçlar pazarlık usulü ile satılmaya çalışılıyor. Aydın Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar hakkında ayrıca bilgiyi Ramazanpaşa Mahallesi, Egemenlik Bulvarı, No.2 Efeler, Aydın adresinden ya da 0 256 2150611 numaralı telefondan alabilirsiniz.

İhaleyi alan kişiler muhtemelen aracı çekici yoluyla götürmek zorunda kalırken aracın bedelini üç gün içerisinde ödemekle yükümlüler. Aksi takdirde ihale iptal edilmiş oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir