Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Trafikten Çekilebilir Mi

Hacizli Araç Trafikten Çekilebilir Mi

admin admin -
2126 0

Aracı borcundan dolayı haciz durumunda olan kişiler tedirgin olmakta ve ilk başta hacizli araç trafikten çekilebilir mi diye sormaktadırlar. Aslında bu araçların trafikten men edilmeleri için bazı durumlar söz konusudur. Yani aracın üzerinde yakalama kararının olması gerekmektedir. Eğer araç hacizli durumuna düşse bile yakalama mevcut değilse trafikten çekilme yaşanmayacağını söylemek mümkündür. Özetle paylaşmak gerekirse hacizli araçlar trafikten çekilebilir mi sorularına bu yanıt uygun olmaktadır. Tabii ki trafik bölge müdürlükleri ve avukatlar konuya ilişkin mal sahiplerine bilgi vermektedirler.

Hacizli Araç Trafikten Men Edilme Sebepleri

Her hacizli araç trafikten men edilmemektedir. Yani hacizli araçlar trafikten men edilmesine bazı şeyler sebep olmaktadır. Öncelikle alacaklı olan kişinin aracın üstüne yakalama kararı çıkarması şarttır. Bu karar çıktıktan sonra araç bağlanmak ve otoparka çekilmektedir. Otoparka çekildikten sonra yasal süre içerisinde borçlunun ödemeyi yapması halinde aracı rehinden kurtarabileceği ortadadır. Dolayısıyla ödeme gerçekleşmediği sürece aracın trafikten men edileceğini ifade etmek mümkündür. Tabii bununla beraber vergileri ödenmemiş ve muayenesi yapılmamış araçların da trafikten men oldukları , bu araçların da yüksek ihtimalle hacizli olduğu görülmektedir. Sonuç olarak pek çok sebebin trafikten men durumuna zemin hazırlayabileceğini aktarmalıyız.

Hacizli araçlar trafikten çekilebilir mi?

Hacizli Araç Bağlanırsa Ne Yapılır

Hacizli araçların bağlanması halinde yapılacak pek de bir şey yoktur. Yalnızca aracı rehin pozisyonundan kurtarmak için borcu ve yasal faizini kapatmak gerekmektedir. Bunun dışında aracın otoparktan kurtulması söz konusu olmamaktadır. Tabii ki burada atlanmaması gereken nokta, her aracın bağlanmayacağı ve trafikten men edilmeyeceğidir. Sadece uzun süredir hacizli pozisyonda bulunan ve üzerine yakalama kararı çıkan araçlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu araçların her ne olursa olsun bağlanacakları bilinerek seyahate çıkılmalıdır.

Hacizli araçlar pek çok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Hem ucuz olmasıyla hem de kolay satın alınabilmesiyle rağbet gören hacizli araçlar bağlandığı takdirde bu hususlara önem vermek şarttır. Türkiye’de trafikte birçok aracın hacizli olduğu bilinse de kurallara uymak herkese tavsiye edilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir