Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Trafikte Bağlanır Mı

Hacizli Araç Trafikte Bağlanır Mı

admin admin -
1252 0

Aracında haciz bulunması nedeniyle trafiğe çıkmak isteyen kişiler hacizli araç trafikte bağlanır mı sorusuna yanıtlar aramaktadır. Ayrıntılar içeriğimizde yer alıyor.

İnsanlar özellikle fiyatları uygun olması sebebiyle hacizli araçları araştırmakta ve bu araçların satın alınıp alınamayacağı ile alakalı soru sormaktadırlar. Öncelikli olarak 2019 yılı itibariyle hacizli araçlar satmanın veya almanın sorun yaşatmayacağını ifade etmek mümkündür. Bunun yanı sıra hacizli araçlar trafikte bağlanır mı söylemlerine de bir cevap vermek doğru olacaktır. Özellikle üzerinde yakalama kararı bulunmayan ancak haczedilmiş araçların bağlanmayacağını belirtmek gerekmektedir. Lakin üzerinde yakalama emri bulunan hacizli araçların ilk çevirmede bağlanacakları unutulmamalıdır. Yani bu durumu muhakkak sorgulamak ve ona göre işlem yapmak esastır.

Hacizli Araç Trafikte Bağlanacağını Nasıl Öğrenebilirim?

Hacizli araçlar ile uğraşan ve alım satım yapmak isteyen kişiler en başta hacizli araçlar trafikte bağlanacağını nasıl öğrenebilirim demektedirler. Tabii ki bunu öğrenmek için aracın plakası üzerinden sorgulama yapmak yeterli olmaktadır. Eğer aracın üzerinde yakalama emri var ise bu aracın çevirmeden sonra direkt olarak bağlanacağını ifade etmek mümkündür. Ancak yasal olarak bir haciz durumu söz konusu olsa da yakalama kararı çıkmayan araçlarda bağlama yapılamayacağını söylemek gerekmektedir. Yine de trafik polislerinin bu konuda farklı uygulamalar içinde olduğu da belirtilse bile kuralların bu şekilde olduğu unutulmamalıdır.

Okunmalı : Hacizli Araçlar

Hacizli Araç Kim Tarafından Bağlanır?

Hacizli araçlar demin de ifade edildiği gibi yalnızca yakalama kararı bulunması halinde bağlanmaktadırlar. Kaldı ki bu araçların trafiğe çıkmaları da sakıncalıdır ve kullanana ciddi problem yaratabilmektedir. Bunun yanında kişilerin hacizli araçlar kim tarafından bağlanır diye sordukları ve yanıt aradıkları da aşikardır. Aslında hacizli araçlar ihbar edilmesi halinde gelecek trafik polislerinin tutanağı ile bağlanmaktadır. Yine trafik çevirmesinde hacizli aracın yakalama kararı bulunursa trafikten men edileceğini ve yediemin otoparkına çekileceğini belirtmek doğru olacaktır. Bu konuda trafik polislerinin katı bir tavır içerisine girdikleri ve borç ödenene kadar aracı rehin tutacaklarını belirtmek şarttır. Siz de buna göre hacizli araçlar hakkında araştırma yapabilir ve daha fazla detaylı bilgi edinebilirsiniz. Türkiye’de yakalama kararı bulunmasa bile üstüne haciz olan pek çok aracın bulunduğu unutulmamalıdır.

kamagra pills

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir