Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tanıtım
  4. »
  5. Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir

admin admin -
336 0

Türk siyasetinin önemli aktörlerinden olan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında birçok ayrıntılar merak konusudur. Bu kapsamda vatandaşlar Kılıçdaroğlu’nun soyu nereye dayanıyor sorusu soruyor. Kemal Kılıçdaroğlu siyasi kariyeri boyunca pek çok alanlarda çalışma yapmıştır. Yüksek lisans eğitimlerini Türkiye merkezli olarak tamamlamıştır. Kılıçdaroğlu şuan tam 74 yaşındadır. Bu bağlamda ise Türk siyasetinin en yaşlı siyasetçi listesinde yerini almıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu Nazmiyeli olan ve Cebeligiller olarak da isimlendirilen ailenin mensubudur. Bu bakımdan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ailesi önde gelen Zaza aşiretlerine bağlı olan Kureyşan aşireti üyesidir. Kılıçdaroğlu’nun soyunun Oğuzların Bozok kolunun Beğdili koluna bağlıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu Soyu Hakkında Bilinmeyenler

Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyu hakkında birçok kanallar üzerinden hatalı bilgiler aktarılabiliyor. Bu durum yurttaşlarda zihin karmaşıklığına neden oluyor. Kılıçdaroğlu’nun soyunun aynı zamanda Ehli Beyte kadar uzanabildiği bazı kaynaklar üzerinden öngörülebiliyor. Bu durumun nedeni ise, bağlı olduğu aşiretin doğrudan Ehli Beyt kolunun mensubu olmasıdır. Kureyşan aşireti ise Tunceli bölgesine bağlı bulunan bir seyyid ocağıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu 17 Aralık 1948 tarihinde Tunceli iline bağlı bir ilçe olan Nazımiye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk ekonomist, sosyal demokrat, siyasetçi gibi birçok farklı kimliklere sahiptir. Ünlü Türk siyasetçi Deniz Baykal’ın sağlık sorunları sebebiyle siyaseti bırakmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Partisinde yerini almıştır.

Kılıçdaroğlu 2010 yılından buyana CHP genel başkanlık koltuğunda oturuyor. Bu bağlamda Türkiye’nin ana muhalefet lideri sıfatına sahiptir. 2002 ila 2015 yılları arasında yapılan genel seçimler kapsamında İstanbul 2.Bölge milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’inde yer almıştır. 2015 Haziran tarihinde ise İzmir 2.Bölge milletvekili statüsünde Türkiye Büyük Millet Meclisine giriş yapmıştır.Kılıçdaroğlu bugün halen aktif olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlık görevine devam ediyor. https://haymanagazetesi.org/haber/14603078/kilicdaroglunun-dedesi-kimdir-kilicdaroglunun-soyu-nereden-gelmedir-iste-cevabi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir