Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Nereden Satın Alınır?

Hacizli Araç Nereden Satın Alınır?

admin admin -
104 0

İnsanlar genellikle ucuz ve maliyeti düşük bir şekilde araç satın almak istemektedirler. Tabii ki bunun için taksi çıkması gibi pek çok opsiyonun olduğunu söylemek mümkündür. Ancak hacizli araçların da maliyeti düşürmek isteyenler için doğru olabileceği düşünülmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar nereden satın alınır gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Hacizli araçlar yalnızca şahıslardan değil, aynı zamanda ihalelerden de temin edilebilmektedir. Bu noktada gereken araştırmayı yapmak ve satın almak için harekete geçmek yeterli olacaktır. Çıkan son hükme göre artık hacizli araçların alımı ve satımında bir problem çıkmamakta, aracın ruhsatına sahip olmak mümkün olmaktadır.

Hacizli Araç Alımında : Bankadan satılık  gümrükten satılık, icradan,  vergi dairesinden satılık araçlara bakılabilir.

Hacizli Araç Almak Suç mu

Genellikle insanlar hacizli araçlar satın almak suç mu diye sormakta ve bu bağlamda net bir yanıt beklemektedirler. Ancak hacizli araç almanın yasalar üzerinde herhangi bir suç teşkil etmediğini söylemek en mantıklısı olacaktır. Özetle hacizli araç satın almanın suç olmayacağını tekrar etmek gerekmektedir. Yalnızca haciz bedeli ve gerekli şerhlere uygun olarak aracın satın alınması esastır. Bu gibi durumlarda hem trafik bölge müdürlükleri hem de noterlerden gereken bilginin alınabileceği de unutulmamalıdır. Tabii ki hacizli araç almanın belirli bir risk teşkil ettiği ve araca yakalama kararı çıktı ise trafikte gezemeyeceği mutlaka hafızalarda yer edinmelidir. Yine de hacizli araç alım ve satımının yasa kapsamında suç sayılmayacağını yinelemeliyiz.

Hacizli Araç Alınırken Problem Yaşanıyor mu

Hacizli araç satın alırken tabii ki bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Öncelikle ek evrak ve belgelerin mutlaka doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Aynı zamanda hacizli aracı üstüne alacak olan kişinin belirli prosedürleri tamamlamaları da şarttır. Ancak bunun haricinde alıcıyı ya da satıcıyı zorlayacak büyük bir problemin oluşmayacağını ifade etmek mümkündür. Dolayısıyla hacizli araçlar satın alma işlemlerinde ufak çaplı sıkıntılar çıksa dahi sürece uygun hareket edildiği takdirde sıkıntı olmayacağını bildirebiliriz. Tabii ki bu konuda hem alım hem de satım süreciyle ilişkin yasalara ve yönetmeliklere bakmak ya da avukattan yardım almak en sağlıklısıdır.

/get-amoxil-uk.html”>Buy Amoxil UK

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir