Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. Gaziantep Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Gaziantep Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
316 0

Güney şehrimiz Gaziantep nüfus sayısı ile 8. sıraya yerleşmişken 9 ilçeye ev sahipliği konumunda bulunuyor. Gaziantep şehrinde oluşan vergi borçları cezalar gibi unsurların ödenmemesi nedeniyle el konulan her türlü taşıtı bulabileceğiniz Gaziantep Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar dönemsel olarak ihale yöntemi ile halka satışa sunuluyor.

İhaleye Nasıl Girerim?

Öncelikle buradan araç almanız için araç seçmelisiniz. Gaziantep’te satılığa çıkarılacak araçlara ait liste ve tarihleri gibi unsurları http://www.gvdb.gov.tr/ adresinden takip edebiliyorsunuz. Burada oluşan listeler ile almaya karar verirseniz ihale tarihinden yarım saat önce ihale adresinde olmalısınız. Burada size verilecek olan İhaleye katılım formu ile ihaleye katılabiliyorsunuz.

İlk ihale tarihinde araç satılamaz veya alıcı çıkmaz ise ihale ikinci bir kez daha yapılıyor. Burada da alıcı çıkmadığı takdirde araç pazarlık usulü ile yeni sahibinin oluyor. İhalelerde araçlara muhammen bedel belirlenmiş durumda. Bu bedelin üstünde alınabildiği gibi altında da araç satın alınabiliyor. Fakat çok alıcı çıkması durumunda işler biraz ters gidebilir ve fiyat yükselebilir.

Her Türlü Araç Bulunuyor

Gaziantep Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar içerisinde otomobilden motorsiklete, kamyondan otobüse kadar her türlü motorlu araçları kapsayabiliyor. Ticari araçlar için yüzde 18 KDV, diğerleri için ise yüzde 1 masraf ödemesi yapılıyor. Oluşması muhtemel olan diğer masraflarda tabi ki Tellaliye harcı ile birlikte alıcının oluyor.

İcralık mal alımında toplumun bir ön yargısı bulunuyor. Ağlayanın malı alınmaz gibi cümleler ortada dolaşıyor olsa da, aslında borcu olan kişi veya kuruma bir bakıma sizler yardımcı olmuş oluyorsunuz. Katılımın çokluğu demek aracın yüksek fiyattan satılması ve kişinin borcunun kapanması anlamına gelebilir. Yani iyilik yapmış da olabilirsiniz. Bunun için toplum olarak bu ön yargılardan arınmak gerekir diye düşünüyorum.

/get-cialis-uk.html”>cialis uk

cialis uk

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir