Hacizli Araç Satışları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Araçlar
 4. »
 5. Denizli Satılık Hacizli (İcralık) Araçlar

Denizli Satılık Hacizli (İcralık) Araçlar

admin admin -
370 0

Devletin neredeyse kasası haline gelen Vergi Daireleri vergi borcu gibi hususları tahsil eden kurumlardan birisi. Zaman içerisinde nakit olarak ödemesi alamadığı bu alacaklar kişinin ya da tüzel kişiliğin mal varlığına konulan hacizler ile tahsil edilmeye çalışılıyor.

Haczin ilk adresi borçlunun banka hesapları olsa da en çok taşınır ve taşınmaz varlıklara uygulanıyor. Bunun nedeni hesaplarda para olmaması. Alacakların tahsili için alı konulan taşıtlar vergi dairelerince satışa konu oluyor. İl bazında gerçekleştirilen bu satışlardan ihale ile her kesim araç alabiliyor. Bu anlamda Denizli Vergi Dairesi Satılık Hacizli Araçlar için ön görülen tarihlerde ihale ile satışa çıkıyor.

Pazarlık Usulü Hacizli Araç Satışı

Vergi daireleri satacakları araçları yedi emin depoları da değdiğimiz otoparklarda tutuyor. Miadı dolan yani zamanında ödemesi yapılmayan araçlar ihaleye çıkarılıyor. İlk ihale ile satışı olmayan araçların ikinci kez ihalesi yapılıyor. Burada da satış gerçekleşmemesi halinde Denizli Vergi Dairesi Pazarlık usulü araç satışı yapabiliyor.

Vergi Dairesinden Nasıl Araç Alabilirim?

 • İlk yapmanız gereken Denizli Vergi Dairesi İnternet Sitesini ziyaret ederek araç listesini incelemek olmalı. Burada Denizli merkez ve ilçelerine bağlı Malmüdürlüklerin de bulunan satışa konu olabilecek araç listelerini ve tarihlerini görüyorsunuz. Yanındaki linkten ayrıntılara ulaşabiliyorsunuz.
  • Örnek bir ilandan bahsetmek gerekirse güncel olarak satışa konu araç Nissan Juke 1,6 Pack HB. 4*2 Füme Renk. 2011 Model ve bu aracın şasi ve motor numarası da açıkca belirtiliyor. Durumu hakkında bilgi edinebildiğiniz aracın motor aksamı haricinde bir çok parçasının sökük olduğu da açıkca belirtilen hususlar arasında. Bu aracın muhammen bedeli 15 bin lira ve KDV oranı da yüzde 1 olarak satılıyor.
 • Buradaki listede beğendiğiniz araç bulunuyorsa inceleme sonrası belirtilen telefon numarası aranarak araç hakkında ayrıca bilgi alınabiliyor.
 • Aracı almak isteğiniz varsa ihale tarihi ve saatinde ilgili vergi dairesinde yada istenilen adreste olmanız yeterli oluyor. Burada ihaleye çıkan araca vereceğiniz fiyat sonrası en yüksek fiyatı veren ihale ile aracın sahibi oluyor.
 • Aracı fiziken olduğu gibi kabul

  buy levitra uk online

  ,ettiğiniz için karşınıza çıkabilecek arıza, çekici çağırma yada diğer hususlardan dolayı masrafları alıcı ödemekle yükümlü.

Denizli Vergi Dairesinden Satılık Hacizli araçlar araç alımı için izleyebileceğiniz yollardan sadece bir tanesi olarak düşünülebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir