Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Aracın Satışı Mümkün Mü Nasıl Satılır?

Hacizli Aracın Satışı Mümkün Mü Nasıl Satılır?

admin admin -
333 1

Bilindiği üzere Türkiye ’de otomobil fiyatları oldukça yüksektir. Tabii ki bu durum alım günü yeni otomobil almaya yetmeyenleri farklı yollara itmektedir. Özellikle kişiler hacizli araçlar satın alma opsiyonunu değerlendirmekte ve ucuz bir şekilde araç sahibi olmaya çalışmaktadırlar. Bu arada hacizli araçlar satışı mümkün mü gibi sorular da ortaya çıkabilmektedir. Aslında eski dönemde borcun ortadan kaldırmaması halinde hacizli araçların satışına yasal onay verilmemekteydi. Yalnız 2019’daki emsal karar gereğince artık hacizli araçların alımı, satımı ve tescil işlemleri mümkün hale geldi. Bundan ötürü hacizli aracın satışı mümkündür ifadesini kullanmak kesinlikle doğru olacaktır. Yine de ek bilgileri muhakkak noterlerden ve resmi kurumlardan almak isabetli kabul edilmektedir.

Hacizli Araç Satışı Nasıl Yapılır

Hacizli araçlar hacizden bağımsız bir şekilde asla ve asla satılamazlar. Yani yasalar gereği hacizli bir araç satılırken yanında hacziyle birlikte satışa çıkarılmaktadır. Böylelikle alıcı araç sahibi olduğu gibi borcun da sahibi olacaktır. Dolayısıyla satıcı ve alıcı notere gittiklerinde bu durum noter dairesinde alıcıya bildirilmektedir. Sonrasında yasal prosedür tamamlanmakta ve borç ile birlikte hacizli araç alıcıya verilmektedir. Eğer aracın üzerinde yakalama kararı bulunuyorsa herhangi bir satış olmayacağı da hafızlarda yer etmelidir. Yakalanması gereken araçlar polise ihbar edilmekte ve direkt olarak çekilmektedir. Bu hususlara özellikle alıcıların fazlasıyla dikkat etmeleri önerilmektedir.

Hacizli Araç Satmak Zor mu

Hacizli araçları satmak aslında pek de zor olmamaktadır. Çünkü mal sahiplerinin hacizli araçları ucuza verdikleri görülmektedir. Bu da alım gücü düşük olan kimseler açısından büyük bir avantajdır. Tabii ki her zaman hacizli araçlar satmak zor mu gibi söylemleri ortaya çıkmaktadır. Biz de hacizli aracı almanın ve satmanın problem yaratmayacağını bildirirken sadece sürecin bir nebze uzayacağını hatırlatmak istiyoruz. Dilerseniz hacizli araçlar hususunda her türlü detayı resmi kurumlardan öğrenebilir ya da bu konuda ihtisas yapmış avukatlarla görüşebilirsiniz. Hacizli araçlar almanın dikkatli bir şekilde yapılması ve bu konuda yardım alınması mutlaka tavsiyeler arasındadır

http://fankhaenel-gitarrenbau.de/css/ohne-rezept/index.html%3Fp=52.html

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. şükrü okumuş - -

    konkordata ilan etmiş firma hacizli araçlarını nasıl satar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir