Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Perte Çıkarsa Ne Olur

Hacizli Araç Perte Çıkarsa Ne Olur

admin admin -
528 1

Belli sebeplerden dolayı aracınızda haciz olabilir. Bu aşamada hacizli araç perte çıkarsa kişilerde doğal olarak ne olacağını, aracın bedeli ile hakları arasındaki hususları sorgulama yoluna gidiyor. Teknik açıdan baktığınızda bunun hukuki olarak destek alınmasında fayda olacağını belirtmek doğru olur. Fakat kısaca sizlere ön bilgi vermek istedik.

Türkiye’de binlerce hacizli araç sahibi bulunmaktadır. Tabii ki her hacizli aracın çekilmeyeceği ve işlem yapılmayacağını söylemek mümkündür. Ancak yakalanması kararı alınan bir aracın ilk çevirmede durdurulup daha sonrasında çekileceğini paylaşmak gerekmektedir. Bu sırada hacizli araçlar sahiplerinin hacizli araç perte çıkarsa ne olur diye sormaktadırlar.

Hacizli aracın perte çıkması durumunda öncelikli olarak rehin durumunun ortadan kaldırılması esastır. Rehin ortadan kaldırıldıktan sonra kasko şirketi ile anlaşılmış ise ödeme alacaklı olan kişiye yapılmakta

buy kamagra

, haciz bedelinin üstündeki tutar ise mal sahibine verilmektedir. Özet olarak hacizli araç perte çıkması noktasında ilk başta alacaklının kaskodan kendi zararını karşılayacağı unutulmamalıdır. Şayet araçta kasko yok ise alacaklı kişinin davası söz konusu olabilmektedir.

Hacizli Araç Pert Halde Satılır mı

hacizli araç perte çıkarsa ne olur

Hacizli araçın perte çıkması satışına mani değildir. Yani mal sahibinin hacizli araçlar perte çıkmasıyla birlikte satılabileceğini bilmesi gerekmektedir. Yine de pek çok kişinin hacizli bir aracın perte çıkmasıyla birlikte otomobili almayacağı unutulmamalıdır. Ancak böyle bir şansın olduğunu da ifade etmek elzemdir. Hacizli araçların hasar kayıtlarına ve her türlü detaylarına normal arabalar gibi kolay şekilde ulaşılabileceğini de hatırlatalım. Siz de buna göre incelemeler yapabilir ve alım-satım noktasında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hacizli Aracın Perte Çıkması Sonrasında Yapılacaklar

Eğer hacizli bir araç kaza ya da başka bir olay sonrası pert hale gelmiş ise

, ilk başta kaskodan parayı alabilmek için rehinden çıkartmak gerekmektedir. Rehinden çıkan aracın kasko şirketi tarafından zararı karşılanmaktadır. Ancak hacizli araçlar ile alakalı kanun gereği öncelikli olarak alacaklı kişi kaskodan parasını alacaktır.

Şayet bu miktarın üzerinde bir kasko ödemesi mevcutsa araç sahibine kalan para verilecektir. Sonuç olarak hacizli araçlar perte çıkması sonrasında yapılacaklar bu şekildedir. Hacizli araçlar sahibi olan kişilerin kazadan sonra trafik ile görüşmeleri ve ardından yasal prosedürü işletmeleri en mantıklısıdır. Siz de buna göre işlem yapabilir ve perte çıkan aracı en az hasarla kurtarabilirsiniz. Bu arada illegal yollarla aracı elden çıkartmanın büyük suç teşkil ettiği unutulmamalıdır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Ahmet - -

    İyi günler, 11 temmuz 2021 tarihinde çift taraflı trafik kazası geçirdim, karşı taraf %100 suçlu çıktı, benim aracımı perte ayırmak istediler ve 19 bin TL teklif verdiler, ama aracımın üstünde HACİZLİ(H) durumu var, karşı taraf aracın pertinide alıp 19 bin TL verecek, şimdi sorum şu; ARACIMA VEKALET VERMEMİ İSTEDİLER YAPTIM, TRAFİKTEN ÇEKMEMİ İSTEDİLER YAPTIM, TÜM BELGELERİ KARGO İLE GÖNDERMEMİ İSTEDİLER YAPTIM, PEKİ KARŞI TARAF ARABA HACİZLİ DİYE ALMAKTAN VAZGEÇER Mİ.? İLLA HACİZİ KALDIRMAK MI GEREKİYOR? HACİZLİ ŞEKİLDE SATIŞ YAPAMAZLARLAR MI?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir