Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Nasıl Yakalanır?

Hacizli Araç Nasıl Yakalanır?

admin admin -
182 0

Araç sahibi olmak isteyen kişiler genellikle korkusuzca davranarak hacizli araç almaya yönelmekte ve çevirme riskini göze almaktadırlar. Tabii ki bu konuda pek çok sorunun sorulduğunu söylemek mümkündür. Özellikle hacizli araçlar nasıl yakalanır diyenlerin sayısı hiç de az değildir.

Hacizli araçlar ile belirli söylemlerde bulunmak, kafa karışıklıklarını ortadan kaldıracaktır. Dolayısıyla hacizli bir aracın yakalanması için çevirmeye takılması ya da ihbar edilmesi gerekmektedir diyebiliriz. Yani çevirmeye takılmayan yahut ihbar edilmeyen araçların yakalanma olanakları bulunmamaktadır. Yine de hacizli araçlar sahiplerinin bu korku nedeniyle araçlarını gönül rahatlığı ile kullanamayacaklarını hafızalarına kayıt etmeleri makuldür. Siz de yakalanma riskinden kurtulmak için haczin kaldırılması yolunda adımlar atabilirsiniz.

Hacizli Araç Yakalanırsa Bağlanır mı

Eğer hacizli bir araç yakalanırsa bağlanma riski bulunmaktadır. Yalnız burada önemli olan kriter, hacizli aracın yakalama statüsünde olup olmadığıdır. Eğer aracın üzerine bir haciz var ve yakalama kararı yok ise, bir bağlama söz konusu değildir. Ancak hacizli araç alacaklı tarafından yakalamaya tabi tutulduysa bağlama meydana gelecektir. Sözün kısası hacizli araçlar yakalanırsa bağlanır mı noktasında kısmen evet yanıtı vermek en uygunudur. Eğer siz de hacizli araç satın alacaksanız muhakkak yakalama durumunu kontrol edebilir ve ona göre işlem gerçekleştirebilirsiniz.

İncelenmeli : Bankalardan Satılık 2 nci El Araçlar

Hacizli Araç Yakalanırsa Cezası Var mı

Türkiye’de trafikte olan hacizli araçların yakalanması durumunda bir para cezası uygulanıp uygulanmadığı sürekli sorulmaktadır. Eğer araç yakalamaya tabii ise bu işlemin ardından mal sahibine ceza uygulanmaktadır. Ancak hacizli araç yakalama kararı çıkmaması durumunda mal sahibine ceza kesilmemekte ve parka çekilmemektedir. Tabii ki mal sahiplerinin işini sağlama almak açısından bu konuda mutlaka doğru ve detaylı bilgi edinmeleri gerekmektedir. Hukukçular ve hacizli araçlar ile ilgilenen kişiler hacizli araçlarla alakalı ayrıntıları mal sahiplerine aktaracaklardır. Tekrardan yinelemek gerekirse hacizli araçların yakalanması durumunda ceza uygulaması belirli şartlara bağlıdır. Siz de bu şartlara göre hareket edebilir ve işlem yapabilirsiniz. Hacizli aracın daha çok çevirmelerle ve ihbar ile yakalandığını da unutmadan hatırlatalım.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir