Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satın Almak vs Galeriden Araç Satın Almak

Hacizli Araç Satın Almak vs Galeriden Araç Satın Almak

admin admin -
151 0

İhale aracılığıyla hacizli araç satın almak ile galeriden ikinci el bir araç satın almak arasında kalmış olabilirsiniz zira bu yaygın bir ikilemdir. Hacizli bir aracı satın almak ile galeriden ikinci el bir araç satın alma kıyaslaması için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Hacizli Araç vs İkinci El Araç Fiyatları

Galerilerden satın aldığınız araçların kalitesinden emin olabilirsiniz, ancak bu araçlar için satış fiyatları biraz daha yüksek olacaktır. Yani galeriden araç satın almak için buna uygun bir bütçe ayırmanız gerekir. Ayrıca, bunun genellikle yerel bayilerinizin envanterlerini satın aldıkları yer olduğunu unutmamanız gerekir. Bu nedenle, deneyimli  galericilerin size sunduğu tekliflere hazır olmalısınız.

Oysa hacizli araçlar piyasa değerlerinden çok daha ucuza satılırlar. Açık artırma usulü ile satılan hacizli araçlar için istediğiniz fiyatı teklif edebilirsiniz. Yeterli bütçeye sahip değilseniz daha ucuza araç satın almak için ikinci ihaleyi bekleyebilirsiniz.  Gerçekten satın almak istediğiniz arabayı almaya maddi durumunuz yoksa, hacizli araçlar tam da aradığınız şey olabilir. Hacizli araçlar satın almak sanıldığı kadar güvensiz değildir. Bayiler ve toptancılar stoklarını bu hacizli araç ihalelerinden uzun süredir satın alıyorlar. Yani galeriden aldığınız otomobil de bir hacizli araç ihalesinden satın alınmış olabilir.

Galeriden veya ihalelerden aldığınız araçların arıza kaydı kontrolleri için internetten yararlanabilirsiniz. İnternet ile bu veritabanları genel kullanıma açıktır ve bu harika kaynağa erişmek için artık herhangi bir özel kişiye ihtiyacınız yoktur.

Hacizli Araçlarda Garanti vs Galeriden Alınan Araçlarda Garanti

Galeriden satın aldığınız araçlar için size belirli bir süre boyunca garanti tanınabilir ya da satın almanın akabinde yaşadığınız sorunları çözmek için galeriye başvurabilirsiniz. Fakat ihaleler aracılığı ile satın alınan hacizli araçlar herhangi bir garanti kapsamında değildir. Arzu ederseniz ihalelerden aldığınız hacizli araçlar için harici garanti satın alabilirsiniz.

Hacizli Araçlarda ve Galeriden Alınan Araçlarda Deneme Sürüşü

Öte yandan galeriden satın alınan araçları almadan önce deneyebilirsiniz lakin ihalelerden alınan hacizli araçlar satın alınmadan önce deneme sürüşüne tabi tutulamaz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir