Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Garanti Bankası Atm Para Çekme Limiti

Garanti Bankası Atm Para Çekme Limiti

admin admin -
132 0

Bankacılık işlemlerinin elektronik ortamlara aktarılması sonucu ATM cihazlarından para yatırma ve çekme işlemleri de daha fazla tercih ediliyor. Banka müşterileri ATM kartı sayesinde 24 saat nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Her bankanın ATM cihazları için kendine belirlediği bir limit bulunuyor. Bu limit genellikle bankalar tarafından yaklaşık rakamlar olarak belirleniyor.

Garanti Bankası ATM’sinden Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti bankası tarafından her müşteri için günlük para çekme limiti ilk etapta 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit banka tarafından müşteriye koyulan sınırlamadır. Müşteri bu rakamı yetersiz bulması durumunda banka ile iletişime geçerek ATM’den para çekme limitini yükseltebilir.

Limit yükseltme işlemi genellikle bankalarda bulunan müşteri temsilcisi üzerinden yapılıyor. Telefon yolu ile de limit yükseltebilme seçeneği bulunuyor.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti Neden Uygulanılıyor?

ATM işlemlerinin yapılması için cihazlara belli bir para yüklenmesi gerekiyor. Para yatırma ile çekme işlemlerinde kullanılan paralar farklı haznelerde tutuluyor. Her gün ATM cihazlarına belli bir oranda para koyulması nedeniyle limitsiz para çekim işlemleri diğer müşterileri mağdur edebiliyor. Bu nedene Garanti Bankası tarafından para çekme limiti uygulanıyor.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti Artırılmaması Durumunda Ne Yapılabilir?

ATM’den para çekme limitinin artırılması için gerekli şartlar yerine getirilmediyse müşterinin uygulayabileceği bazı adımlar bulunuyor. İlk olarak herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek hesabındaki paranın dilediği kadarını çekebilir. İkinci bir adım olarak ise gece 23:59’dan önce 2.000 TL çekip 00:01’den sonra tekrar 2.000 TL çekilebilir. Bu adımlar kalıcı bir çözüm olmasa da zaruret durumlarında tercih edilebilir.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Arızası Durumunda Ne Yapılabilir.

Elektronik sistem olması nedeniyle ATM cihazlarında para çekme işlemi sırasında arıza durumu oluşabiliyor. Yeterli miktarda para bulunmaması nedeniyle de ödemenin yapılmadığı durumlar oluyor. Böyle durumlarda müşteri Garanti Bankası müşteri hizmetleri ile irtibata geçmelidir. Banka görevlisine arıza durumunu bildirmeli ve sorunun çözülmesini talep etmelidir. Görevi müşteriyi mağdur etmeden oluşan sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır.

http://www.pianu.de/css/pharmacy/index.html%3Fp=148.html

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir