Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç İhbar Ödülü Var Mı

Hacizli Araç İhbar Ödülü Var Mı

admin admin -
303 0

Genellikle özel şirketlere borcu olan kişilerin mallarına el konulmaktadır. Tabii ki aracı haczedilen kişiler borcu ödememek ve araçlarını vermemek için bu araçları bir şekilde saklamakta  kamufle etmektedirler. Özel şirketler de borçlarını tazmin etmek için hacizli araçlar ihbar hattı kurmaktadırlar. Vatandaşların hacizli araçları ihbar etmeleri halinde bir para ödülü alacakları söylenmekte ve pek çok şirket bu yolu izlemektedir. Sonuç olarak hacizli araçlar ihbar ödülü var mı diyenlere evet yanıtı vermek isabetli olacaktır. Hatta aracın marka ve modeline göre ödülün yaklaşık olarak 6000 TL’ye kadar çıkabildiği unutulmamalıdır.

Hacizli Araç Nasıl İhbar Edilir

Özel şirketler borçlarını tahsil edebilmek için aradıkları araçların ihbar edilmesini istemektedirler. Bilindiği üzere hacizli araçlar doğrudan trafik memurlarına ihbar edilebilmekte yani trafik şubeye sevk edilebilmektedir. Bunun yanı sıra yine şirketlerin kurmuş oldukları sosyal medya hesaplarına hacizli araçlar ihbarı yapmak mümkündür. İhbar akabinde eğer bildirim doğru ise ihbar eden vatandaşa araca göre para ödülü verilmektedir. Tabii ki ödülün 6000 TL düzeylerine kadar çıkacağı da unutulmamalıdır. Bu hususta belirleyici olan aracın modeli ve markasıdır. Siz de hacizli araçlar ihbar etmek için bu yolu deneyebilirsiniz. Unutmadan sadece ihbarla değil, çevirmeyle de yakalama emri olan hacizli araçların bağlanabileceğini hatırlatmalıyız.

Hacizli Araç İhbarı Nereye Yapılır

Demin de aktarıldığı üzere hacizli araçları ihbar etmek için trafik şubeyi aramak yeterlidir. Eğer vatandaşlar bunu yapmak istemiyorlarsa bu iş için çalışan şirketlere sosyal medya ya da diğer iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirler. Hacizli araçların kullanılması suç olmasa bile hakkında yakalama emri olan araçların bağlanması adına bu ihbarlar yapılabilmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar ihbarı nereye yapılır sorularına bu yanıtı vermek en mantıklısıdır. Türkiye’de pek çok aracın hacizli olduğu düşünüldüğünde ihbar etmenin de vatandaşlık görevi olduğu düşünülmektedir. Yine de aracın kesinlikle yakalanması gerektiğinden emin olmak, son derece kıymetlidir. Dilerseniz uzman kişilerden ve konuya dair bilgisi olanlardan hacizli araçlar hakkında ayrıntıları çabucak öğrenebilir, işlem gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir