Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Halkbank En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

Halkbank En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

admin admin -
140 0

Para biriktirmek oldukça zor ve biriken parayı da evde saklamak oldukça mantıksız. Evde para saklamak hırsızlık riskini çok arttırdığı gibi son yıllarda ülkemizde hırsızlık vakaları sayısında büyük bir artış yaşanmıştır. Evde para saklamak sadece hırsızlık açısından değil aynı zamanda paranın değer kaybetmesine neden olduğu için mantıksızdır.

Birikim yapmak için ayrılmış olanı parayı en iyi şekilde değerlendirmek için bankada vadeli mevduat hesapları açtırarak faiz getirisi sağlamaktır. Bir yandan belli oranda faiz geliri elde edilirken bir yandan da paranın değer kaybetmesinin önüne geçilmiş olur.

Hangi Bankayı Seçmek Gerekir?

Paranın değer kaybetmesi ve çalınma ihtimaline karşı parayı bankaya yatırmak en akıllıca yoldur. Fakat güvenilir ve yüksek faiz veren bir banka seçilmeli. Bir devlet bankası olan Halkbank her zaman müşterilerine en iyi ve en karlı hizmet sunma amacında olan bir bankadır.

Vadeye Para Yatırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Vadeli hesaba para yatırırken en çok dikkat edilmesi gereken eğer ki ileri de para kullanılacaksa bu dikkate alınarak ona göre vade süresi seçilmeli. Para uzun vadede gerekli değilse uzun bir vade süresi seçilmesi daha yüksek faiz geliri getirir. Para vade gününden önce çekilir ise vade süresi bozulur. Böylece kişi faiz gelirini kaybeder.

Halkbank Faiz Oranları

Halkbank müşterilerine kredi çekerken düşük faizli ve kampanyalı kredi kullandırarak az faiz ödemeleri sağlar. Fakat vadeli hesaplarda müşterilerine en yüksek faiz oranı vererek daha çok kar etmelerini sağlar.

Halkbank vadeli faiz oranları; 500 tl ile 25000 tl arası bir miktarda para vadeli hesaba yatırıldığı zaman

, 1 aylık faiz oranı yüzde 4,5′ tur. Eğer 1 aydan daha fazla bir vade süresi ile yatırılırsa faiz oranı yüzde 4,75′ e çıkar.

500 dolar ve üzerinde bir para vadeli hesaba yatırılır ise kazanılan faiz oranı yüzde 1′ dir. Aynı miktarda fakat euro para birimi ile yatırılan paranın faiz getirisi yüzde 0,5′ tir. 10 gram ve fazlası altın olarak yatırılır ise faiz getirisi oranı 0,85′ tir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir