Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Garanti Bankası Güncel Faiz Oranları

Garanti Bankası Güncel Faiz Oranları

admin admin -
121 0

Faiz oranları kredi alan kişiler için önemli bir nokta olduğu biliniyor. Faizin düşük olduğu bankaları aramak herkesin doğal hakkı ve mecburi talebidir. Daha fazla para vermekten ise avantajlı olarak uygulanan bir yol izlemek daha memnun edici bir hal alır. Bu doğrultuda Garanti Bankası üzerinde alabileceğiniz para miktarlarına ne kadar faiz uygulandığını göstermek gerekirse normal olarak 12 ay vade ile hesabınızdan kredi almak isterseniz ise yaklaşık 1.200 TL civarı bir faiz uygulaması yapılır.

Bu ise %1,4 olarak belirlenmiştir. Vade üzerinden yaptığınız ödemelerin faizleri o vadeye göre değişiklik gösterebilir. Vade kelimesini bilmeyenler için ise size verilen bir işin ödenmesi için verilen süredir. 12 aylık bir süreç haline bölen kişiler ile 6 aylık bir sürece bölen kişilerin faizleri aynı orana denk gelmediği biliniyor. Daha az vade üzerinden daha az faizler uygulanır. Herkesin bu vadeler şartında ödeme imkânı olmadığın için uzun vadelere bölen insanların 36 ay vade üzerinden 12 aya uygulanan faizin 3 katı gibi bir miktar uygulanır bu yoldan hesaplamanız daha sağlıklı olmakta.

Garanti Bankası Yıllara Göre Faizler

Faiz uygulanan türler

Genel olarak 4 tür alanında belirlenen bu faiz türleri karşınıza çıkar. İhtiyaç kredisi olarak karşımızda duran en çok tercih edilen tür isteyen kişiler ihtiyaç duydukları zaman çektikleri bir kredidir. İkinci olarak konut kredisi ise konut üzerinde yapacağınız harcamalar için yardım nihayetinde verilir. Araba alacaklar için ise taşıt kredisi uygulanarak araba almalarını kolaylaştırmak mümkün hale gelir. Son olarak Kobi kredisi ise esnaflar üzerinden verilen kredi olarak kendine yer bulur. Garanti bankası bunların faizlerini size göre ayarlayarak önemli bir avantaj sunar.

Garanti bankası vade hesaplama

Çekmek istediğiniz paranın miktarını belirlemeniz gerekecek öncelikle. Daha sonrasında Garanti bankasının size sunduğu vadeler üzerinde ilerleye bilmeniz gerekecek. Klasik olmak üzere 10.000 TL üzerinden örneklendirecek olursan ise 6 ile 36 ay bazında hesaplayacağız. 6 ay bazında karşınıza çıkabilecek faiz miktarı 600- 700 TL arasın değişmektedir ve aldığınız parayı bu 6 ay içinde ödemeniz gerekecektir.

36 ay bazından alırsa ise 3.500 TL ile 3.600 TL arasında değişen bir miktarlarda faiz binmiş olacak ki bu oldukça fazla bir miktara denk geliyor. Bu tür uzun vadeleri daha çok miktarlarda tercih edilir. Bu seviyede istediğiniz vadeye göre faizinizi belirleyebilmeniz sağlanır.

Garanti bankası kredi nasıl alınır

Kredi almak için öncelikli olarak Hangi kredi türü üzerinden alabileceğinize karar vermeniz gerekmekte. Örnek olarak karşınıza çıkan kredi isimleri ihtiyaç

, konut, taşıt ve Kobi olmak üzere 4 şekilde kredi başlığı altında toplanan seçenekler sunulur. Bunlardan istediğiniz doğrultusunda yukarıdaki başlıkları inceleyerek vadenizi belirleyip almanız sağlanır.

Diğer bankaların faiz oranları

Her banka üzerinden birbirlerinin arasında yarış olduğundan dolayı bir faiz iniş çıkışları bulunmaktadır. Bununla beraber aylık olarak seçilen banka fırsatları vardır. Yabancı şirketleri üzerinden karşınıza çıkan bankalar üzerinden daha az bir faize denk gelen vadeler sunulurken normal bankaların bu oran üzerinden verdiği faiz daha fazla olacaktır. Güvenliği öncelik eden müşteriler ise yerel olarak sunulan bankaları ziyaret ederler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir