Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Enpara Swift Kodu Kaç

Enpara Swift Kodu Kaç

admin admin -
363 0

Enpara uzun süre önce QNB Finansbanka ait bir hesaptır. Bende uzun süredir kullanmaktayım. Gerçekten diğer banka hesaplarına göre gayet avantajlı bir hesaptır. Birçok artıları bulunmaktadır.

Swift Kodu Nedir

Swift kodu diğer bir adı Bıc’tır. Şans eseri bir gün Almanya’ya para gönderirken öğrenmiş olduğun kod. Yurtdışında bir tanıdığınıza para göndermek isterseniz ve sorunsuz olarak ulaşsın istiyorsanız bu kodu mutlaka bilmeniz gerekiyor. Bu kodu Türkiye’den ve yapacağınız ülkedeki aynı bankaya olduğu takdirde kullanmalısınız. Yani Türkiye’de enpara Almanya’ya gönderecekseniz orda da enpara olması gerekli. Bu kodu kullandığınız takdirde doğru kişiye göndermiş oluyorsunuz ve çok hızlı bir şekilde göndermiş oluyorsunuz. Yalnız para gönderirken iş swift kodu ile bitmiyor. Siz parayı kime aktaracaksanız o kişinin bilgilerini bilmeniz gerekiyor. İsim

Erytromycine kopen zonder recept? – Online apotheek

, soy isim, hesap no gibi. Yani bu kod tek başına geçerli değil. Bu kod her bankaya göre değişmektedir. Her banka kendi kodunu kendi belirlemektedir. Bu kod her banka tarafından 11 hane olarak belirlenmiştir. Özellikle yurtdışı ile sürekli çalışan şahıs ve şirketleri korumak para aktarımı yaparken yanlışlık olmasını engellemek ilgili hesaba hızlıca göndermek için yapılmış bir entegrasyondur. Her ne kadar enpara farklı görünse de Finansbanka ait olduğu için orda geçerli her şey enparayı da kapsamaktadır.

Kodlar Farklı Bankaları Temsil Eder

Her kod farklı bir bankayı temsil etmektedir. Mesela öğrendiğim kadarıyla finansbank enpara swift kodu FNNBITRIS olarak geçmemektedir. Yalnız 11 hane kabul edildiği için tüm bankalar için sonuna kendi hesap numaranızın son iki hanesi eklenmektedir. İlk bu işlemi yaparken bana çok garip gelmiş olsa da insana güven vermektedir. Sonuçta uzak bir ülkede ki bir bankaya gönderiyorsunuz bir sorun olursa paramı nasıl geri alırım kiminle görüşmeliyim gibi birçok şey aklınıza takılmakta. Bu uygulama ile birlikte bu sorun ortadan kalkmaktadır. Bu kodu ilk defa duyanlar banka şubesine gittiklerinde bankada ki görevliden öğrenebilirler. Şu da var bu kodu bilmiyorsunuz diye para gönderemeyeceksiniz diye durum yok alıcının diğer bilgilerini biliyorsanız onunla da gönderebilirisiniz ama siz kendinize güvene alın ve swift kodu ile gönderin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir