Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası EFT Saatleri

admin admin -
141 0

Bir banka hesabından başka bir banka hesabına yapılacak olan para transferine verilen isimdir. Kısaca EFT olarak adlandırılan para transfer işleminin açılımı elektronik fon transferidir. Birçok banka hesabına veya bankaya bu yolla para transferi yapmak kolay ve hızlı bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmeniz için eft saatleri bulunur.

EFT Nasıl Yapılır

Garanti bankasında EFT işlemi internet bankacılığından, telefon bankacılığından, garanti cep uygulamasından veya garanti bankası şubelerinden yapılabilir. İnternet şubesinden yapmak için garanti bankası internet şubesine kullanıcı ve parolayla giriş yapılır hesap işlemlerinden para transferi adımından EFT işlemi gerçekleştirilir. Garanti cep uygulamasından işlemler menüsünden para transferi EFT adımından işlem yapılır. EFT iban numarası ile gönderilecek ise; alıcı adı, alıcı soyadı, alıcı iban numarası, alıcı TC kimlik numarasına ihtiyaç vardır. iban numarası, bankalarda banka müşterisinin sahip olduğu hesabının yerine kullanılan transfer işlemlerinin daha hızlı, hata payının olmaması ve düşük maliyet ücreti ile yapılmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş banka hesap numarasıdır. İban numarası bankaların müşteri temsilciliğini arayarak öğrenilebilir. Eğer hesap numarası ile gönderilecek ise; alıcı adı, alıcı soyadı, TC kimlik numarası, alıcı hesap numarası, alıcı banka, alıcı banka şube kodu, alıcı banka şehri gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Hesap numarası, banka kartının üzerinde yazan numaradır. Bu bilgileri girdikten sonra para transferi yapılabilir. Garanti internet bankacılığında veya mobil uygulamasında belirli bir gün planlanarak ta EFT işlemi yapılabilir. Planlanan günde EFT işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu planlama sayesinde unutkanlık sonra erecek

Köp Cialis оnline оch billigt i Sverige

, zamandan tasarruf edilmiş olunacaktır.

Garanti Bankası EFT Saat Kaçta Yapılıyor

EFT saatleri genel olarak her banka için farklılık gösterir. Hafta sonu EFT işlemi yapılmaz, yapıldığı anda bir sonraki ilk iş gününde hesaba aktarılır. Garanti bankasında sabah saat 9 ile akşam 17:15 saatleri arasında EFT işlemi yapılabilmektedir. Bu saatlerin dışında yapılan EFT işlemi karşı tarafın bankasına veya hesabına ertesi gün transfer olacaktır. Çok nadiren de olsa bazı bankacılık problemlerinden dolayı EFT karşı tarafa iletilmeyebilir. Bunun için müşteri temsilcisi aranarak onaylanıp onaylanmadığı sorulabilir, onaylanmayan işlemler de para ertesi gün hesaba aktarılır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir