Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kredi Kartı İle Altın Satan Yerler

Kredi Kartı İle Altın Satan Yerler

admin admin -
408 0

Ülkemizde altın fiyatlarında yaşanan artış, yatırımcıların bu alana yönelmesine neden oldu. Bunun yanı sıra kuyumculardan kredi kartı ile altın almak isteyen kullanıcı sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu konuda merak ettiğiniz detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi kartı ile altın alınır mı?

Kredi kartınızı kullanarak kuyumculardan altın alma şansınızın bulunduğunu belirtmek istiyorum. Hatta bu konuda kuyumcuların da müşterilerinden herhangi bir komisyon talep etmesi bu konuda kredi kartı ile yatırım yapmak isteyen müşterilerin artmasına neden olmaktadır. Özellikle hesapları ekside olan müşterilerin eksi hesaplarına gelen faizlerden kurtulmak için en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alan bu yöntemi uygulayarak sizlerde yüksek faizler ödemekten kurtulabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz bankanın kredi kartı ile bir kuyumcuya giderek altın alabilirsiniz. Hatta bu konuda bazı kuyumcuların müşterilerine taksit seçenekleri de sunduğunu belirtelim. Taksitli bir şekilde yapacağınız alışverişlerde bankanın sizlerden alacağı komisyon oranının %2 olduğunu belirtelim. Yani 10 Bin TL’lik bir altın alışverişi yapacağınız zaman komisyon olarak 200 TL civarında bir komisyon ödeme durumunuz bulunmaktadır. Bu durumunda yüksek faiz oranlarının olduğu şu günlerde oldukça mantıklı olduğunu belirtmek istiyoruz. Hatta bu konuda bankanın sizlere sunacağı ekstra taksit seçeneklerini de kullanmanız durumunda ödemelerinizi biraz daha erteleme fırsatını yakalamış olursunuz.

Kredi kartı ile alışverişlerde bazı bankaların avantajlı kredi kartları bulunmaktadır. Bu kredi kartlarının değişkenlik gösterdiğini düşündüğümüz zaman bu konuda iyi bir araştırma yaparak bu kredi kartını alabilirsiniz. Aldığınız kredi kartı ile sizlerde kolayca altın alışverişi yapabilir ve hatta borçlarınızı bu yöntemi kullanarak kolay bir şekilde yüksek faiz ödemeden azaltma şansını yakalamış olursunuz.

Altın alımında taksit yapan kredi kartları hakkında araştırma yapmak istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir