Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Senetle Araba
  4. »
  5. Peşinatsız Senetle Araç Nasıl Alınır?

Peşinatsız Senetle Araç Nasıl Alınır?

admin admin -
209 0

Eğer ki bir otomobil gereksiniminiz doğdu ve otomobili almaya karar verdiniz. Sıfır bir vasıta alabilmek amacıyla bankanın daha eskiden belirlemiş bulunduğu kıstaslara mutlak surette uymanız gerekiyor. Banka ilk olarak üzerinize kredi var mı, kredi ödemelerinde aksama var mı, geliriniz alabilmek dilediğiniz arabaya ideal mi? değil mi? gibi soruların karşılığını sizin geçmişinizde olumlu bulabiliyorsa size kredi verecektir. Bu kıstaslara uymuyorsanız banka size kredi vermekten doğal olarak kaçınır. Ülkemizde banka kredisiyle araba alabilmek isteyenler genellikle bir araba sahibi olmak adına bu işlemi yapıyor. Bankanın şartlarına uymayan şahıslar ise daha değişik yollar denemektedirler.
Bunların en başta geleni senetle araba satın alma işlemidir. Galeriden senetle araba almaya karar verdiniz ne yapmalısınız. Sizlere tavsiyemiz bildiğiniz ve ya tanıdığınız bir galeriden senetle araba almanız olacaktır. Güvenmediğiniz, ismini hiç duymadığınız, geçmişte hatalar yaşamış ya da yeni açılmış bir galeriden senetle araba almanızı tavsiye etmiyoruz. Aksi taktirde sizlerin hoşuna gitmeyecek tatsız vakalarla karşılaşabilirsiniz. Galeriden senetle araba almaya karar verdiniz ve bir galeriye gittiniz. Tabi ki galeri sahibi size hoş geldiniz size senetle bir araba verelim demeyecektir.
Galerilerde kendini garanti altına alabilmek isteyecektir. Öncelik ile sizin Findex’ten kredi notunuzu denetleyeceklerdir. Kredi notunuz düşükse sizden daha değişik gelir yöntemleri isteyebilirler. Ya da bir kefil olabilir. Eğer ki galeri sahibini ikna ederseniz size senetle araba satacaktır. Hepsi bu kadar mı kuşkusuz değil. Senetleri size imzalattıktan sonra aracınıza ipotek koyulacaktır. Senet ödemeleriniz bittikten sonra bu ipoteği tabiki kaldırabilirsiniz. Önemli bir nokta senet ödemelerinizi kesinlikle banka aracılığı ile yapın; zira ödeme yapıldığına dair elinizde dayanıklı ve sağlam kanıtlarınız olsun.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır?

Peşinatsız senetle araba nasıl alınır dilerseniz sırayla ele alalım. Bu sayede izlenmesi gereken yol ile ilgili hep birlikte bilgi sahibi olalım.
Yapmanız gereken ilk iş senetle araba almaya karar verdiğinizde satış prosedürünü aynı vakitte senle yapan bir galeri bulmak olacaktır.
Galeriyi bulmuşsanız şayet ki bir bölümünü peşin ödemek dilerseniz satıcı ile bu konuyu karara bağlayınız. Bu tür satışlarda peşinat seviyesi bankalardaki gibi sabit değildir. Değişkenlik gösterir. Bir oran peşinatınız varsa pazarlığı iyi ve sağlam yapınız.
Senetle araba satan galeriler genellikle kredi çekme prosedürünü kendi üzerinden yapar ve size senetleri imzalatır. Kredi kullanmayan kuvvetli bünye ye sahip galeriler nakit işini kendi bünyesinden karşılayıp ayarlar.
Galeri sahibi sizin isminize bankadan kredi çektiğinde aldığı faiz seviyesiyle size uygulayacağı faiz seviyesi aynı olmayacaktır. Senetle araba satışı yapan galeriler genellikle %2.5 – 3 seviyesinde ekstra faiz uygular. Galericiler amacı ise bu işin cazip olmasının sebebi ise hem vasıtalarını iyi fiyata satmak hemde artı %3 komisyonu cebe indirmektir. Senetle araba alabilmek isteyenlerin hem pazarlık adımında elleri zayıf olacak hemde ekstra %3 faiz uygulayacak. Galericiler için bu vaka adeta sık rastlanmayan bir nimet.
Araç satıcısı sizin isminize çektiği kredi ve faiz seviyesini tek kalemde gösteren tek bir senet hazırlayacaktır. Senetin altına imzayı attığınız anda siz bankaya değil vasıta sahibine borçlanmış olacaksınız.
Diyelim ki aracı beğendiniz senetle alabilmek istiyorsunuz peki yanınızda ne kadar nakit olmalı? Bunun yanıtı basit. Cebinizde ortalama 290 TL noter masrafı amacıyla

https://antibioticos-online.com

, bir de rehin masrafları amacıyla 170 TL bulunması sizi vasıta sahibi yapacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir