Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. İstanbul Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

İstanbul Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
340 0

Türkiye’nin en yoğun ve kalabalık il’i olarak karşımıza çıkan İstanbul’da hacizli araç sayısı da nüfusa göre bir hayli fazla. Bu nedenle sürekli hacizli araç satışı ilanlarını bulabilmeniz mümkün. 14’ü Anadolu’da, 25’i Avrupa yakasında toplam 39 ilçeye sahip İstanbul Vergi Dairelerinden Satılık Hacizli Araçlar da bulunmaktadır. Talep olması halinde bu araçlar incelenerek piyasadaki emsallerine nazaran daha ucuza araç alabilmeniz mümkün.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı (İVDB)’ndan satılık hacizli araç ilanları http://www.ivdb.gov.tr/sites/all/olusturulanDosyalar/6183yatkodra.htm adresinden yapılmakta ve burada araçlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşılıyor. Buradan satışı gerçekleştirilen araçlar ihale yöntemi ve pazarlık usulü yapılıyor ki, istediğiniz gibi araçları alabiliyorsunuz.

İstanbul Vergi Dairesinden Hasarlı Araçlarda Satılıyor

Satılık araçlar içerisinde ruhsatı bulunmayan, anahtarı bulunmayan, hatta şase numarası dahi okunamayan her türlü kamyon, otomobil, motorsiklet, otobüs gibi motorlu araçlar da bulunuyor. Hasarlı araçları da bulabilceğiniz İVDB daireleri ilanda ayrıntılara yer veriyor. Örnek olarak verecek olursak; Renault Symbol 1,5 DCİ araç, önden hasarlı vaziyette satılığa çıkarılıyor. Satış muhammen bedeli ise 4 bin lira gibi çok düşük rakamlardan başlıyor. Özellikle tamircilerin alarak, tamirinin ardından satılığa çıkardığı bu tip araçların sayısı bir hayli fazla.

Alacağınız araçlar için Tellaliye, KDV gibi masraflar ödüyor olsanız da çok düşük tutarlarda olan satışlar alıcıları engellemiyor. Hatta bu durumu avantaj haline getirip, sürekli alım ve satım ile geçim sağlayan galericilerde yok değil.

İstanbul Vergi Dairesinden Satılığa Çıkarılan Son Hacizli Araçlar ve ayrıntıları hakkında bilgi alabilmeniz mümkün. Alım nasıl yapılır, Pazarlık usulü hacizli araç alımı için atacağınız adımlar ve daha niceleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir