Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Multinet Kart Avantajları

Multinet Kart Avantajları

admin admin -
124 0

Bir çoğumuz belki ilk kez duyuyoruz olabilir. Fakat 1999 yılından bu yana faaliyette olan, 35 binden fazla üye işyerine sahip ve bir milyondan fazla kullanıcıya hitap eden multinet kart ön ödemeli kart olarak piyasada bulunuyor. Kartın muciti olarak Türkiye’de ilk kez kurumsal harcamalar için kullanılan akıllı kart sistemi.

İlk Kurumsal Harcama Kartı Multinet

Kuruluşunda karttan ziyade kuponlar ile faaliyet gösteren Multinet kart geçen süre içerisinde teknolojinin desteğini de alarak büyüdü ve online sisteme geçiş sağladı. 2010 yılında Fransızların almasından sonra bir çok sektörde faaliyet gösteren Multinet yeme, içme, seyehat, akaryakıt ve araç bakımları gibi bir dizi harcamada kullanılıyor.

Multinet Hediye Kart

Yemek kartı, hediye kartı, kurumsal seyahatlar akaryakıt alımları gibi bir çok sektörde 35 bin üye iş yeri ile faaliyet göstermesinin yanında bir milyon kullanıcıya ulaşması çok önemli bir başarı. Bu kadar büyük bir çerçeveye sahip olması nedeniyle de talep edilirliği bir hayli fazla.

Vergi Avantajında Multinet

Burada satış yapmak için üye olan iş yerleri gibi hizmet almak için üye iş yerlerini de bulabiliyorsunuz. onlarca çalışan ile ülke çapında faaliyet göstermek zorunda kalan firmalar kişilere yapacakları ödemelerde tek kalem üzerinden hareket eder oldu. Bu sayede bir çok kişinin harcamasını tek faturada toplayan multinet kart gereksiz muhasebe kayıtlarından da rahatlatmış oldu. Bu anlamda firmalar kesilen faturalar ile  % 100 oranında vergi kazancı sağlar oldu. Bu nedenle de iş yerleri arasında çok talep artışı oldu.

Alınan ürünlerde % 60 gibi bir avantaj sağlayan multinet kart aynı zamanda insanlara tatlıpara kazancı sağlıyor. Kredi kartlarındaki bonus ve puanlar gibi işlem gören tatlıpara kazancı harcamaların artması ile artıyor. bu anlamda kullanıcılar da avantaj sağlamış oluyor.

Multinet Geçen Marketler

Multinet kart geçen marketler sayesinde kişiler market alışverişlerini de yapıyor. Bu anlamda binlerce markette bu kartın geçtiğini söylemek gerekiyor. Ulusal çapta faaliyette olan migros Şok, Bim, A101 gibi marketler dışında mahalle marketlerinde de bu kart geçebiliyor. Bu anlamda multinet geçen marketlerin listesini alabilmek için MultiPay uygulaması ile hareket edebilirsiniz. Burada tüm bölgelerde binlerce market lisesine ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir