Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araçlar Muayene Edilir Mi

Hacizli Araçlar Muayene Edilir Mi

admin admin -
159 0

Haciz bilindiği üzere devlet eliyle ya da özel şirket tarafından bir aracın üstüne konulabilmektedir. Tabii ki hacizli araçlar hakkında genellikle insanların kafasında pek çok soru işareti bulunmaktadır. Bilhassa kişiler hacizli araçlar muayene edilir mi demekte ve bu bağlamda net bir yanıt almaya çalışmaktadırlar. Aslında bakıldığında hacizli aracın haciz bedeli ödenmeden muayeneye girmesi mümkün değildir. Dolayısıyla hacizli araçların ve bilhassa yakalama kararı olan araçların vize edilemeyeceği kesindir. Bundan ötürü mutlaka hacze mahsuben işlemlerin yapılması ve prosedürün yerine getirilmesi esastır. Tabii ki süreç içerisinde avukatlar ve bu konuda uzman kişiler hacizli araçlar sahiplerine kolay şekilde yardımcı olmaktadırlar.

Hacizli Araç Muayenesi İçin Ne Yapılır

Hacizli araçların muayenesi için yapılacak tek şey haczi ortadan kaldırmaktır. Eğer yakalanma kararı varsa araç ilk çevirmede durdurulacak ve bağlanacaktır. Tabii ki bu ikisini de beraber değerlendirmek gerekirse kişilerin mutlaka haczi kaldırmak için uğraşmaları gerekmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar muayene ediliyor mu söylemlerine bu yanıtı vermek doğru olacaktır. Yine de isterseniz bilirkişilerden destek alabilir ve bu konuda araştırmalar yapabilirsiniz. Türkiye’de araçların günden güne pahalanmasıyla birlikte alım satımı konuşulmaya başlayan hacizli araçlar hakkında bilgiler bu şekildedir.

Hacizli Araç Muayene Şartları Neler

Hacizli araç sahipleri arabalarını muayene ettirmek ve akabinde trafiğe çıkmak istemektedirler. Tabii ki bu haklı istek karşısında hacizli araçlar muayene şartları neler gibi sorular bizlere ulaşmaktadır. Ancak mal sahiplerinin yapacakları tek şey hacizle alakalı girişimde bulunmak ve haczi kaldırdıktan sonra aracı muayene ettirmektir. Yani haciz kaldırılmadan önce aracın vize yapılması ve muayene edilmesi ne yazık ki yasalar gereği mümkün değildir. Yine de en kapsamlı bilgileri edinmek ve konu hususunda uzman kişilere danışmak tavsiye edilmektedir. Alınan son karara göre hacizli araçların alım, satım ve ruhsatlarında bir problem çıkmasa bile trafik konusunda hala sıkıntıların olduğu aşikardır. Siz de hacizli araç sahibi iseniz muayene için şartları öğrenebilir ve haczi ödemek için girişimlerde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir