Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İstanbul Ticaret Odası İTO Burs Başvurusu ve Şartları

İstanbul Ticaret Odası İTO Burs Başvurusu ve Şartları

admin admin -
492 0

Uzun yıllardır vermesinden dolayı geleneksel haline gelen İstanbul Ticaret Odas (İTO)  bursları öğrencilerin en çok başvuru yaptığı maddi destek kapısı. Zira 1952 yılından bu yana burs verdiği öğrenci sayısı ve verdiği burs miktarı da sürekli artış gösteriyor. Yıllardır üniversite öğrencilerine verdiği bu burslar sayesinde bir çok öğrenci çoktan mesleğini edindi ve para kazanmaya başladı bile. Nitekim bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişiye burs imkanı veren İTO Burs başvurusu internetten de yapılabiliyor.

İstanbul Ticaret Odası Bursu

Yurt dışından gelerek ülkemizde eğitim gören yabancı öğrencilerde dahil olmak üzere maddi destekte bulunan İTO üç farklı başvuru imkanı sağlıyor. Üniversite Burs Başvurusu, Yüksek Lisans Burs Başvurusu ve Doktora Burs başvurusu olarak yapılabiliyor. Burada en çok rağbet gören ise üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu burs başvuruları oluyor. Başvurularda bir zaman aralığı bulunuyor ve bu zaman aralığı dışında başvurunuzu yapmanız mümkün değil. Bunun için özellikle kayıtlar öncesi tercih ediliyor. Başvuru adresiniz ise ik.ito.org.tr .

Burs Alma Şartları

Burs başvurusunda TC vatandaşı olmanız gerekmiyor. Üniversite öğrenimi için birinci sınıfta en fazla 22 yaşında ve daha aşağıda olmalı. İkinci sınıf öğrencilerin yaşı 24

doxycycline online kaufen

, üçüncü sınıf öğrencilerinin yaşı ise 25. Son sınıfta okuyanlarda ise yaş sınırı 26. Bu yaşların üzerinde olan kişilerin müracaat etmesi mümkün değil. Müracaatta başka yerlerden burs alınıp alınmadığına bakılıyor. Nitekim Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar dışında bir yerden burs alanların başvurusu da reddediliyor.

Burs Başvurusunda Aile Geliri

İTO Burs başvurularında en çok dikkat edilen ve bakılan husus ailelerin gelirleridir. Burada aile bireylerinin geliri yüksek ise burs vermekten imtina ediliyor. Hatta aynı hanede kalan kardeş, dayı, amca, dede ve nene gibi kişilerinde gelirlerinin olup olmadığı sorgulanıyor. Bu gelirlerin dışında ek gelirlerinde olması halinde beyan edilmesi gerekenlerden.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir