Hacizli Araç Satışları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankadan Satılık
 4. »
 5. Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

admin admin -
1759 4

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar – Bankalar taşıt kredileri ve benzer ürünlerden dolayı üzerine ipotekli araçları satış yaparak mevcut kredi borçlarını tahsil etme yoluna gitmektedir. Bu bankalardan Ziraat Bankası elindeki ikinci el hacizli araçlarını da ihale yöntemi ile satıyor. Yoğun ilgi gören icralık araç satışlarından alabilmek için bankanın internet sitesini ziyaret etmek gerekiyor. Ziraat Bankasından Satılık ikinci el araç almak isteyenleri bekleyen hususlar şu şekilde;

Ziraat Bankasından Satılık 2. El İcralık Araçlar

Satılan araçlara teklif verebilmek için en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurulması mutlaka gerekiyor. Aracın muhammen bedelinin % 6’sı tutarındaki teminatın bankaya yatırılması ve banka şubelerinde doldurulacak Araç Satış Şartnamesi’nin her sayfasının eksiksiz imzalanması gerekmektedir.

Şube’de oluşturulan başvurunuza bir takım ayarlar yapılarak onaylandıktan sonra bankada kayıtlı cep telefonunuza ve e-posta adresinize sisteme giriş için gerekli şifre gelecektir. Size iletişimle gönderilen bu kullanıcı adı genelde TC kimlik numarası oluyor ve kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yaparak teklifinizi vermeniz mümkün.

E-İhale İle Yeni Alıcısını Bekliyorlar

Satılan herhangi bir vasıta için teklif sunulduğu anda  o araç için Banka tarafından belirlenen ihale süresi işlememeye başlar. İhale için belirlenen süre ve o araca teklif geldiği, internet sayfasında tüm müşteriler tarafından bakılabilecektir. İhale süresi içinde, teklif’de bulunmak isteyen banka müşterileri, yukarıdaki açıklanan başvuruları yaparak ihaleye katılım sağlayabilir.

ziraat bankasından satılık araçlar

İhale bitiş saatine 30 dakikadan az bir zaman kala yeni bir teklif gelmesi ve ya olan bir teklifin arttırılması halinde, ihale bitiş saati, sistem tarafından otomatik olarak 30 dakika daha uzar. Son kalan 30 dakika içinde başka teklif gelmemesi durumunda ihale sona erecek ve en yüksek teklifi yapan müşteri, bu ihaleyi kazanmış olacaktır.

Banka rehininde bulunan araçlardan almak isteyen müşteriler önce banka şubesine başvurarak araca belirlenen muhammen bedelin yüzde 6  kadar teminat yatırması gerekiyor. Sonrasında burada size verilecek sözleşmeyi kabulünüzle birlikte atacağınız imza ile işlemlere ilk adımı atmış oluyorsunuz. Tabi burada merak ettiğiniz konu yatırdığınız paranın durumu oluyor. Hemen söyleyelim ki endişelenmeyin ve rahat olun. İhaleyi siz alamazsanız , yani kazanamazsanız bu yatırmış olduğunuz ücreti iade şeklinde bankadan alabiliyorsunuz.

İhaleye girebilmeniz için Nüfus cüzdanınızın olması yeterli. Tüzel kişilik için araç alacaksanız Ticaret Sicil Tasdiknamesi ve şirkete yetkili olunduğuna dair belge ve noter onaylı imza sirküleri istenen belgeler arasında.

Ziraat Bankası İhale ile Satılan Araçlar

Bankadan satılan araçların her zaman güncel listesi, teklif ve banka resmi sitesi için altta linki tıklayıp siteyi ziyaret edebilirsiniz.

https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo

Yukarıdaki linkten beğendiğiniz ve fiyatı aklınıza yatan bir araç varsa yazıda izah ettiğimiz şekilde başvuru yapabilir ve kısmet ise aracı alabilirsiniz. Ziraat Bankasından Satılık ikinci el araç almak için atacağınız adımlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için Bankadan Nasıl Araç Alınır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

4 Yorum

 1. Uğur - -

  Bu ihale nasıl yapılıyor ve ben bu konuda nasıl bilgi alabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim

 2. Adem - -

  Araç almak istiyorum

 3. Telhan - -

  Mrb ikinci arac lazim

 4. Ersin ateş - -

  Araç almak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir