Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankadan Satılık
  4. »
  5. Halkbank’tan Satılık 2. El Araçlar

Halkbank’tan Satılık 2. El Araçlar

admin admin -
1416 0

Halkbank vasıtası ile araç kredisi kullanıp borcunu ödemeyen kişilerin araçları kişinin borcuna karşılık olarak ipotek nedeniyle el konulabilmektedir. Banka elinde olan bu araçları teklif usulü ile banka tarafından tekrar satışa sunmaktadır. Bu makalemiz’de ise bankadan nasıl araba alınır? şartları nedir bunları izah edeceğiz güncel araç ve fiyat listesi için yazımız altında bulunan Halk Bankası’ndan Satılık Çekme Belgeli Araçlar bankanın resmi linkinden araçları göreceksiniz.

Bankadan Araba Nasıl Alınır?

Bu  araçlara ait tüm vergiler Banka tarafından yatırılmış ve vergi ilişikleri kesilmiş olup tüm araçlar “Çekme Belgeli” olarak satışa çıkıyor, bu sebeple aracın fenni muayenesi vs alıcı kişiye aittir.  Yine muayeneye ilişkin yapılması gereken tüm masraflar araçta olası tamir bakım işlem masrafları arabayı alana kalacak demektir.

Araçlar eğer varsa mevcut hasar, kusur ve ayıpları ile satışa arz sunulduğundan, alıcılar ileride aracın mevcut durumunun gördüğü şekile uygun olmadığı itirazını Bankaya karşı ileri süremez ve bu sebeple satın almaktan maalesef ki vazgeçemez. Geçici teminat bedeli araç satış ilan bedelinin %3’ü (yüzdeüç) tutarı civarıdır. Teklif sahibi tarafından birden fazla araç için teklif verilmesi durumunda her araç için ayrı teminatı bankaya yatırması zorunludur.

Teminat Nasıl ve Nereye Yatırılır?

Listede beğenip seçtiğiniz  bir araba varsaz fiyatta makul geldiyse teminat yatırmanız gerekecektir. Teminat bedelleri Halkbank 850 Gayrettepe Şubesi 01306101 no’lu TL hesabına, açıklama kısmına “………………… tarafından yatırılan ………….… Plakalı araç ihalesi teminat bedelidir” ibaresi yazılarak havale yada EFT yapılacaktır. İhaleye katılan kişi/firma (teklif sahibi) ihaleden önce veya sonra, ihaleden vazgeçtiği halde yatırmış olduğu geçici teminat gelir kaydedilecektir o yüzden emin olduktan sonra para yatırma işlemi yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Teklif Sahibi İstekli şartnamenin tüm sayfaları eksiksiz olarak imzalayıp  kaşeledikten (varsa) sonra;

– İmzalı Şartname, Buradan İndirin

– Teminat dekontu (makbuz),

– T.C. Kimlik Numarasının yer aldığı kimlik fotokopisini,

– -Teklifi  veren Tüzel Kişi (Firma) ise; – Araç Satış Şartnamesi’ni imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu gösterir en son tarihli Onaylı Yetki Belgesi (Vekâletname, gerekli durumlarda imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi vb.) İsterseniz Başvurduğunuz şube aracılığıyla ya da kendi imkânları ile Suleyman.soken@halkbank.com.tr – mehmet.aydin@halkbank.com.tr – Tugba.agaoğlu@halkbank.com.tr  e-posta adreslerine göndermeniz gerekir.

Halkbank’tan satılan Güncel Araçlar ve Fiyat Listesi için altta bulunan linke göz atabilirsiniz; https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/Araclar.aspx

Üstteki  verdiğimiz linkten beğendiğiniz ve fiyatı aklınıza yatan bir araç var sa yazıda izah ettiğimiz şekilde başvuru yapabilir araca teklif de bulunabilirsiniz.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için : http://turanay.com.tr/halkbanktan-satilik-2-el-araclar-nasil-arac-alinir/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir