Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satın Almak Güvenli Mi?

Hacizli Araç Satın Almak Güvenli Mi?

admin admin -
99 0

Hacizli araç satın almak güvenli mi? Uygun fiyatla alacağınız icralık hacizli aracın riskleri var mı? bir çok soruya yanıtlar içeriğimizde yer almaktadır.

Hacizli araç satın almadan önce aklınızda soru işaretleri olması ve güven konusunda tereddüde düşmeniz anlaşılabilir bir durumdur.  Aslına bakarsanız hacizli araç satın alma süreci devlet memurları aracılığı ile işler ve oldukça güvenli bir süreçtir. Hacizli araç için düzenlenen ihaleler devlet görevlileri tarafından kameralar ile izlenir ve kayıt altına alınır. Her ayrıntı belgeler üzerine imzalı bir şekilde not edilir. Devlet gözetiminde gerçekleşen hacizli araç satışları dışarıda yapılan 2. el araba satışlarından daha güvenli dahi olabilirler.

Hacizli Araç Satışlarında Devlet Kontrolü

Hacizli araçlar için yapılmakta olan ihaleler devlet güvencesi altındadır. Hacizli araçlar için satış sürecinin tamamı devlet memurları aracılığıyla yürütülür. Yine ihaleler kamera ile devlet görevlileri tarafından izlenir üstelik sadece ihale boyunca değil ihalenin yapıldığı alanlar 24 saat kamera sistemleri ile daha güvenli hale getirilir. İhaleler devlet memurlar  icra müdürü, tellal ve bazı durumlarda ise polis gözetiminde yapılırlar.

Hacizli Araçlar Satılırken Usulsüzlük Yapılabilir Mi?

Hacizli araçlar sıkı devlet kontrolleri altında gerçekleştirilir. Kamera polis ve daimi kayıtlarla işleyen ihale süreçlerinde usulsüzlük yapılması pek olası değildir. Bir şehir efsanesi haline gelen ihale mafyaları sadece ağızdan ağza dolaşan söylentilerdedir. Devlet kameralar aracılığıyla ve bilfiil iştirak ederek süreci takip eder. Hacizli araçlar satılırken ihalelerde herhangi bir şüpheye yer olacak hareketin takibi yapılır.

Hacizli Araç İhalesine İtiraz Edilebilir Mi?

Hacizli araç ihalelerine itiraz etme hakkınız mevcut. Eğer ihalenin düzgün veya adil yapıldığını düşünmüyorsanız  şüpheleneceğiniz en küçük bir hareket dahi vuku bulduysa bu itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Hacizli araçlar satışları için gerçekleştirilen ihalelere fesat karıştırmanın ağır cezaları vardır. Bu cezalar uzun yıllar boyu hapis cezalarını da kapsamaktadır. İhale tamamlanmadan önce yaptığınız şikayetler için ihale ertelenebilir. Usulsüzlüklere ilişkin şikayette bulunduğunuz takdirde kamera kayıtları somut delil olarak sizin yararınıza kullanılır. Satış gerçekleştikten sonra yaptığınız şikayetler işleme konulduğu anda tamamlanmış ihaleler yeniden düzenlenir. Hacizli araçlar için ihalelerdeki usulsüzlüklere ilişkin caydırıcı cezalar bulunması da hacizli araç satışını güvenli yapan etmenlerdendir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir