Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satın Almak Mantıklı Mı

Hacizli Araç Satın Almak Mantıklı Mı

admin admin -
161 0

Hacizli Araç satın almak mantıklı mı? sorgusu yapanlar muhtemelen fiyatı nedeniyle araştırma yapıyordur. Bu anlamda en doğru adrestesiniz. Ayrıntıları sizler için değerlendiriyoruz.

Bilindiği üzere hacizli araçlar normal araçlara göre daha uygun fiyatlara satılabilmektedirler. Dolayısıyla insanlar hacizli araçlar satın almak mantıklı mı şeklinde sorular yöneltmektedirler. Aslında burada belirleyici olan faktör hacizli aracın bedeli ve haciz tutarıdır. Yani bu ikisini kıyaslayarak satın alma işlemini gerçekleştirmek en mantıklısıdır. Eğer haciz bedeli de üstüne eklendiğinde aracın fiyatı uygun oluyorsa işlem makul ve tutarlı olabilmektedir. Lakin aracın bedeli ile birlikte haciz bedeli otomobilin sıfır fiyatını geçmekteyse mantıklı olmayacağı unutulmamalıdır. Tabii ki haciz ile alakalı diğer durumlar ve aracın şartları da mantık sınırlarını belirlemektedir. Yine de alıcıların her anlamda dikkatli olmaları önerilenler arasındadır.

Hacizli Araç Satın Almak Yasal mı

İnsanlar hacizli araç satın almanın yasal olup olmadığını sormakta ve ilk başta hacizli araçlar satın alınırken problem çıkıyor mu demektedirler. Tabii ki bu konuda bilinmesi gereken ilk şey Danıştay’ın almış olduğu karardır. Yani hacizli araçlar satın almak ve ruhsat işlemlerini yaptırmak konusunda problemler ortadan kalkmıştır. Dolayısıyla hacizli araçlar satın almanın yasal olduğunu ifade etmek mümkündür. Aynı zamanda aracı satmanın da yine suç teşkil etmediğini belirtmek gerekmektedir. Özet olarak hacizli araç satın almanın yasal olduğunu tekrarlamayı uygun görüyoruz. Unutmadan belge ve evraksız hacizli araç satışı yapılamayacağını ve haczin de alıcıya geçeceğini eklemeliyiz.

Hacizli Araç Trafiğe Çıkabilir mi

Hacizli araçlar için iki farklı durum söz konusudur. Öncelikle aracın durumu sorgulandığı zaman hacizli gözüküyorsa trafiğe çıksa bile bağlanmamakta ve problem yaşanmamaktadır. Ancak hacizli aracın bilgisinde yakalama yazıyorsa bu aracın trafikte görüldüğü ilk an bağlanacağı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar trafiğe çıkabilir mi söylemlerine evet yanıtı verirken bunu da mutlaka düşünmek esastır. Sonuç olarak hacizli araçlar sahibi olanların yakalama kararı bulunmayan her türlü araçla trafiğe çıkabileceğini eklemeliyiz. Tabii ki muayenesi geçmiş olan araçların bağlanarak ceza yazılacağı da değerlendirilmeli ve bilgi edinilmelidir. Hacizli araçlar hususunda her türlü bilgi satın alma işlemi esnasında müşterilere verilebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir