Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Halkbank EFT Saatleri Kaç Ne Zaman EFT Yapılır?

Halkbank EFT Saatleri Kaç Ne Zaman EFT Yapılır?

admin admin -
410 0

Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde faaliyet üzerinde gösteren Halk Bankası bir kamu bankası olarak hizmet vermektedir. İnsanların akıllarına sürekli olarak Halk bankasından eft yaparsam hesaba ne zaman geçer? Saat kaça kadar EFT yapabilirim? Gibi sorular gelir.

Halkbank EFT Saati

Tüm bankalarda olduğu gibi kamu bankası olan Halkbank EFT Saatleri günün mesai başlangıç saati olan 08:00 olarak, EFT işlem yapma bitiş saatini ise 17:00 olarak belirlenmiştir. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri karşı tarafın hesabına anında geçmeyecek, bir sonraki günün mesai saati başlangıcında geçecektir. Yukarıda belirtilen mesai saatleri olan 08:00 -17:00 saatleri arasında yapılan EFT işlemlerinin işlem yapıldıktan birkaç dakika gibi kısa bir sürede alıcı hesabına geçtiği görülecektir. Çok az olmakla birlikte bazen aşırı yoğun işlemlerden

http://fankhaenel-gitarrenbau.de/css/ohne-rezept/index.html%3Fp=64.html

, bazen de teknik sorunlardan dolayı belirli bir süre gecikme yaşanabilir. Gecikme olur ancak işlem iptal olmaz, geçte olsa alıcı hesabına geçer. EFT yapılacak zamanı seçerken resmi tatil günü veya yarım iş günü önceleri seçilmeme ye dikkat edilmelidir. Bu belirtilen zamanlarda bankalarda aşır derecede yoğunluklar yaşanmaktadır. Bu yoğunluklarda işlemlerimizin gecikmesine sebep olabilir.

Halkbank EFT Sorgulaması

Halkbanka’sında bulunan hesabınızdan EFT işlemi yaptığınızda alıcı hesabına geçmediyse ve alıcının alıp almadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için Halkbank EFT sorgulaması yapabilirsiniz. Bu işlem için ise sadece Halkbank müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz. Bu sorgulamada alıcı adı soyadını, hesap numarasını doğru girdiyseniz, müşteri temsilcisi size işlemin normal olarak gerçekleştiğini söyleyecektir. Yine de gönderdiğiniz EFT alıcı hesabına geçmemiş ise bu sefer parayı göndermiş olduğunuz bankanın şubesini arayarak detaylı bilgi almalısınız. Bazı bankalar kendilerince oluşturdukları politikalar gereği gelen EFT’leri kendi oluşturdukları havuzlarda bekletirler. Bu bankaların güvenlik politikaları gereği olduğu bilinmektedir. Banka şubesi ile görüşerek havuzda bekletmiş oldukları EFT işleminin hesaba geçmesini istemeniz durumunda işleminiz gerçekleşmiş olur. Müşterilere bankaların bu havuz uygulamaları anlamsız gelebilir. Bunun asıl sebebi yapılan EFT işleminin yasal uyumluluğu veya gerçek hesap sahipleri tarafından mı yapılıp yapılmadığının tespit edilerek dolandırıcılık gibi olayların engellenmesidir.

Tüm bankalarda eft saatleri hemen hemen aynıdır. Bunun nedeni merkez bankası onayıdır. Fakat güncel olarak bazı bankalar geç eft hizmeti de veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir