Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Garanti Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

admin admin -
661 0

Yapılacak olan para transferlerinin hızlı, güvenli ve hatasız bir şekilde gönderim ve alımını sağlamak amacı ile Avrupa Birliği çerçevesinde ülkeler arasında gerçekleştirilecek olan para transfer işlemini sağlayan hesap numarasına IBAN denir. Yaklaşık olarak otuz üç Avrupa ülkesinde iban (hesap numarası) kullanılmaktadır. Iban’ın açılımı; International Bank Account Number’dır.

Banka içi yapılan para transfer işlemlerinde, yani havale işlemleri iban numarası ile gerçekleşiyor olup, kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Iban numarası ile gerçekleşen işlemler hatasız ve çok daha hızlı bir şekilde gönderici tarafından alıcı hesabına geçiyor. Bu şekilde de işlemlerde hata olmayacağından bekleme süresi en aza inecektir.

Garanti Bankası’na Ait Olan Iban No Nasıl Sorgulanır?

Garanti Bankası Iban numaranızı öğrenmek için ilgili banka müşterilerine birden çok seçenek sunmuştur. Bunlar;

  1. Öncelikle internet bankacılığı sistemine giriş yaparak, hesaplar menüsüne giriş yapılması gerekir. Burada istediğiniz hesabın bilgilerine ulaşabilir ve görüntülemiş olduğunuz hesaba ait iban numarası öğrenme işlemleri gerçekleştirilir.
  2. Eğer Garanti Bankası internet kullanıcısı değil iseniz istediğiniz Garanti Bankası şubesine giderek Iban numarası öğrenme işlemini kolaylıkla sağlanabilir.
  3. Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası aranarak da dilediğiniz hesaba ait olan iban numarası öğrenme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Garanti Bankası Iban numarası öğrenme işleminden yalnızca banka müşterileri faydalanır.
  4. Bunun dışında Iban numarası hesap cüzdanı üzerinde yazan bilgiler içerisinde de mevcuttur. Bankaya ait olan hesap defterinden ıban numarası bilgisi temin edilebilir.

Iban numarası sayesinde aynı banka ya da farklı bir bankaya ait olan işlemleriniz çok daha sağlıklı ilerleyecektir. Yani EFT ve Havale yolu ile para transferi yapılacak ise IBAN numarası gereklidir ve IBAN numarası ile gerçekleşen bütün işlemler hata oranı çok düşük ve maksimum hızda sağlanacaktır. Bankalardan iban olduğu gibi banka hesabı sorgulama imkanları da vermektedir.

EFT Nedir?

EFT

, para gönderilecek olan bankadan başka bir banka hesabına yönelik gönderilen para transferine verilen isimdir.

Havale Nedir?

Aynı bankaya ait olan iki hesap arasında yapılan para transferine verilen isimdir. En uygun maliyete sahiptir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir