Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tanıtım
  4. »
  5. Kil Maskesi ile Cildinize Canlılık Katın

Kil Maskesi ile Cildinize Canlılık Katın

admin admin -
106 0

Kaynağı volkanik taş olan kilin çeşitli sıvılarla karıştırılması sonucu kil maskesi elde edilir. Kil maskesi özellikle son yıllarda kullanımı yaygınlaşmış bir bakım ürünüdür. Doğal olması, kolaylıkla bulunması ve evde de kolayca yapılması kil maskesine olan ilgiyi arttırmaktadır. Güzellik ve bakım konusuna önem verenler kil maskesi nasıl kullanılır, kil maskesi ne işe yarar gibi soruları sıklıkla sormaktadır.

Kil Maskesi Hangi Nasıl Kullanılır?

Kil maskesi yüzde özellikle t bölgesine uygulanır. Tüm yüz bölgesine haftada bir veya 2 kez ince bir tabaka halinde sürülerek 10 ya da 15 dakika bekletilir. Kili maskesi tam olarak kurumadan ılık su ile çıkartılmalıdır. Uygulamadan sonra canlandırıcı tonik kullanmak maskenin etkisini arttırır.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Kil maskesi kullanmak isteyenler kil maskesi ne işe yarar konusunda bilgi edinmek isteyebilir. Maske, genel olarak gözeneklerin derinlemesine temizlenmesinde etkilidir. Cildi fazla yağdan ve kirden arındırarak parlak görünmesini sağlar.

 Kil maskesinin cildin tonu üzerinde etkisi az bilinen özelliklerindendir. Düzenli kullanımda kil maskesinin cilt tonunu normalleştirdiği, cilt üzerindeki ton dengesizliklerin ortadan kaldırdığı görülecektir. Bununla beraber güneş lekelerinin yok edilmesi için kil maskesi etkilidir.

Kil maskesinin yararları;

l Siyah nokta oluşumunu önler,

l Düzenli kullanıldığında siyah noktaları temizler,

l Cildi gerginleştirerek rahatlatır,

l Cildi ölü dokudan temizler,

l Cildin ışıltılı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur,

l Cildi derinlemesine temizlediği üçün akne ve sivilce oluşumuna zemin hazırlayan sebepleri ortadan kaldırır,

l Düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştırarak cilde gençlik kazandırır,

l Cildin doğal rengine kazanmasında etkilidir,

l Cilt lekelerinin yok edilmesinde etkilidir.

Kil Maskesi Türleri

Kil maskesi türlerine göre de farklı sebeplerle kullanılabilir. Beyaz kil maskesi sivilce sorununa karşı oldukça etkilidir. Cilt üzerindeki kızarıklıkların giderilmesi için pembe kil maskesi kullanılabilir. Güneş lekelerinde ise mavi kil maskesi oldukça iyi sonuç vermektedir. Gözeneklerin derinlemesine temizliğinde aktarlarda da kolayca bulunabilecek sarı kil maskesi önerilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir