Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankadan Satılık
  4. »
  5. Ziraat Bankasından Satılık Ticari Araç Listesi

Ziraat Bankasından Satılık Ticari Araç Listesi

admin admin -
735 0

Gerek sitemizden gerekse başka mecralardan bankaların sattığı araçlar hakkında ipuçlarını duymuşsunuzdur. Bu satışlara konu olan ticari araçlarda bulunuyor ve ticari araçların alıcıları da kendi açısından farklı oluyor. Uygun fiyata, modelli bir ticari araç almanın bir yolu bankalar. Bu anlamda Ziraat Bankasından Satılık Ticari Araçlar hakkında bilgi vermek istedik. Zaman zaman satılığa çıkarılan araç listelerinde değişiklik yaşansa da, güncel olarak satılığa çıkarılmış olan, hafif ve ağır ticariler bulunuyor. Kamyon, Çekici, Otobüs tarzında araçlardan alabilmek için öncelikle Ziraat Bankası şubelerine başvurmanız gerekiyor.

Ziraat Bankasından Satılık Ticari Araçlardan almak isteyen kişiler internet sitesinden inceleme yapabiliyor. Buradaki araçlardan beğenen kişiler olursa bankaya fiyat teklifi verebilmek için araca belirlenen muhammen bedelin yüzde altısı ile teminat yatırmalı. Korkmayın bu teminat aracı siz alamazsanız size iade ediliyor. Fakat tüm şartlarda ihale size kalmışsa ve aracı almazsanız teminatınızı alamıyorsunuz. Bu durumda bankaya gelir olmuş oluyor.

Teminat ile bankadaki sözleşme imzalanması gerekiyor. Araç satış şartnamesi denilen bu sözleşmenin incelenmesi alım yapacaklar için önemli bir rehber oluşturuyor. Bankaya başvuru sırasında teminat dekontu, Nüfus Cüzdanı gibi belgeler istenirken tüzel kişilikler için ticaret sicil tasdiknamesi gibi yetkili kişilerin imza sirküleri de istenilenler arasında.

Teminat ve sözleşme sonrası banka size kullanıcı adı ve şifre tahsis ediyor. Bu şifre ile bankanın ilgili internet sitesinden giriş yaptıktan sonra bu araca fiyat teklifi veriyorsunuz ve ihale süreci başlamış oluyor. Araca başka teklif veren olmazsa sizin olurken başka biri teklif verirse süre uzuyor ve araçlar için minimum artırma tutarları bulunuyor.

İnternet sitesine girdikten sonra araçlar hakkında ayrıntılı teknik bilgiye ulaşırken aynı zamanda büyük ve küçük oranda iki çeşit fotoğraflara da ulaşabiliyorsunuz. Aracın fotoğrafını görmek size yetmiyorsa bulunduğu yere giderek aracı fiziken inceleme imkanlarınız da bulunuyor.

Araçlarda belirtilen teknik ve fiziki bilgiler sadece bilgi amaçlı. Bu bilgiler dışında bir durum oluşması yapılan sözleşmeye göre bankayı bağlamıyor ve tüm sorumluluk alıcının oluyor. Bu da bankanın almış olduğu önlemlerden bir tanesi.

Satış sonrası alınan araca fatura kesilmesi yapılmıyor. Araca belirlenen fiyatın altında fiyat vermek teklif etmekte olanak dışı. Noter ile diğer bütün masraflar alıcıya ait oluyor. Zira araç garajda beklediğinden çalışmayabilir ve çekici gibi masraflarınız olabilir.

Araçları incelemek isteyen kişiler Ziraat Bankasının araç satış ara yüzünde ilgili kişilerin iletişim bilgileri ile iletişime geçebilir. Zira kişi aracı görmeden satın alırsa aracı beğenmiş

, incelemeyi yapmış ve her fiziki durumunu kabul etmiş sayılıyor.

Ağır ve hafif ticari araç arayışında olan kişiler fiyat açısından mutlaka Ziraat Bankasından Satılık Ticari Araçları incelemeli.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir