Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası Altın Hesabı

admin admin -
140 0

Şu bir kaç yıl öncesine kadar altı alımlarını sadece kuyumculardan yapıyorduk ve aldığımız altının en küçük tutarı da küçük altın olarak yapılıyordu. Zamanla artan fiyatlar eşliğinde gram altın seviyesine inilse de, güncel olarak daha küçük altın alımı yapılamıyor. Bu alımları sadece bankalar üzerindeki hesaplar ile yapılıyor. Son dönemde dijital bankacılık hayatımıza girmesiyle alım satım yapabildiğimiz ürünlerden birisi de altın oldu. En küçük tutarlarda dahi alıma ve satışına izin veren en uygun olanlardan birisi ise Ziraat Bankası Altın hesap.

Altın Hesap Avantajları Ziraat Bankası’nda

Altın hesabı açmak için istediğiniz bankayı tercih edebilirsiniz. Burada sizin için avantajlı olan bankayı tercih etmeniz gerekir. Her bankanın kendi bünyesinde avantajları bulunuyor olsa da, Ziraat Bankası Altın hesap bir çok avantajı ile sizlere hizmet veriyor. Nedir bu avantajlar;

* İstediğiniz zaman alım satım imkanı (7-24)

* 0,01 gram alım ve satım imkanı

* 100 bin liraya kadar devlet güvencesi

* Bankada bulunması nedeniyle çalınma risklerine karşı güvenlik

* Faiz getirisi

* Yıpranma ve kaybetmeden uzak

* İşçilik ve basım tarihi gibi maliyetlerden uzak

Ziraat İnternet Bankacılığından Altın Alım Satımı

Bu avantajlar sadece bir kaç tanesinden ibaret. İnternet bankacılığı üzerinden alacağınız altınları yine buradan fiyatlarının yükselmesi neticesinde kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle dalgalanmaların çok yaşandığı dönemlerde bu şekilde para kazancı sağlayan kişilerde bulunuyor.

Ziraat Bankası dönemsel olarak fiziki altınları toplamaya yoluna gidiyor. Altına dayalı sertifika talep toplama neticesinde mevcut bilezik, kolye gibi süs eşyalarınızı da altın hesabına gram usulü yatırıyor. Altı aylık ve yıllık kiralama neticesinde de yatırımcısına kazandırıyor. Bu anlamda yastık altı diye tabir ettiğimiz evde bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amaçlanmış. Bu sertifikalar sayesinde de tonlarca altın kazandırılmış durumda.

1000/1000 saflık derecesine eş değer olarak değerlendirilen altın hesap ile gram üzerinden hesaplanırken alım ve satım için en küçük değer olan 0,01 gram işlem görmesi ayrıcalık. Bu ayrıcalığı fiziki olarak hiç bir yerden alım yapma imkanı ile bulamazsınız.

Ziraat Bankası Altın hesabı açılmasında bir etkende altın alım satım arasındaki en az fark olan bankalar. Aradaki fark ne kadar az olursa yatırımcısına o kadar çok kazandırır. Aradaki fark yüksek olması halinde kişi pahalıya aldığı altını ucuza satmak zorunda kalabilir ve bu durumda zarar etmiş olur. Bu nedenle altın alış satış farkı en az olan banka önem arz eder.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir