Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kredi Kartı İle Kimlik Parası Ödeme (Nüfus Cüzdanı Bedeli)

Kredi Kartı İle Kimlik Parası Ödeme (Nüfus Cüzdanı Bedeli)

admin admin -
116 0

Geçtiğimiz yıl başlanılan yeni kimlik belgesi dağıtım işlemi için masraf ödemesi yapılması gerekiyor. Yeni kimlik belgesini kredi kartıyla ödeme imkanı bu ödeme yollarından birisi olarak vatandaşa sunuldu. Alınması gereken yeni kimliklerin bedeli genel olarak 22,50 TL olmasına karşın kaybetmenizden dolayı yenisini istemeniz halinde 45 Lira ödemekle yükümlüsünüz. Ödeyeceğiniz bu tutarı yani kredi kartı ile kimlik parası ödeme işlemi için internet vergi dairesi ilk adım olmalı.

Kredi Kartıyla Ödeme Nasıl Yapılır?

İnteraktif vergi dairesine giriş sonrasında açılan sayfa üzerinde Harç ve Değerli Kağıt Bedeli ödeme linki bulunur. Bu link sizi yeni sayfaya yönlendirir ve buradan TC Kimlik Kartı Bedeli ödeme sayfası seçilir. Buradaki bilgileri doldurmanızın ardından sayfa sizi ödeme sayfasına yani bankanıza yönlendiriyor. Buradan ilgili kart bilgileriniz ve şifreniz sonrasında güvenli bir şekilde kredi kartıyla nüfus cüzdanı bedelini ödemiş olursunuz.

Hangi Kartlarla Ödeme Yapılıyor?

Vatandaşa kolaylık olması açısından internet vergi dairesine yapılan ödemelerin hepsi kredi kartıyla olmak zorunda. Burada banka ve kredi kartı çeşitliliği önemli değil. Çünkü tüm bankalar ile anlaşılmış olduğu için mevcut kartlarınızın hepsiyle ödeme yapabiliyorsunuz.

Taksitlendirme Olur mu?

Yeni kimlik değiştirme talebiniz için yatıracağınız tutar 22,50 TL. Yeni doğumlar için masraf alınmasa da gününü geçiren yani geç kalmış kişiler yine aynı tutarı ödüyor. Fakat yeni kimliğini almasına karşın kaybeden kişiler bulunuyorsa bunlar yenisini almak için 45 Lira ödemek zorunda. Ödeme sonrası Nüfus Müdürlüğünden başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Kalabalık aileler bu ödemede rahat olabilmek için taksitlendirme talebinde bulunabiliyor. Fakat bu ödemelerinizin taksitlendirmesi söz konusu değil. Fakat internet bankacılığını kullanıyorsanız buradan giriş yaparak harcamanızı taksitlendirebilirsiniz. Bu durumda banka size faiz yansıtır ve sizde taksitle ödemiş olursunuz.

Yeni nüfus cüzdanları değiştirilmesinde randevu sistemine geçildi. Randevusuz kimlik başvuruları duruma göre alınmayabiliyor. Bunun için mevcut kimliği olmayan kişiler kısa sürede randevu alması gerekir. Zira uzun dönem sonrasına verilen randevular ile kimliksiz kalabilir. muayene olamayabilir ve sınavlarınıza giremeyebilirsiniz.

Yeni kimlik belgesi, Pasaport, Ehliyet  alımı için randevular internet sitesinden ve Alo 199 hattından alınabiliyor.

kamagra pills

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir