Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. Konya Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Konya Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
471 0

Gerçek kişi ve ticari firmaların çeşitli borçlarından dolayı alıkonulan, vergi dairelerinin otoparklarında yasal sürelerini doldurmalarının ardından ihale yöntemi ile satışa çıkarılan araçlar bulunuyor. Devletin resmi kanalları aracılığıyla bu araçların satışa çıkarılarak mevcut borçların tahsil edilmesi yoluna gidiliyor. Bu anlamda Konya Vergi Dairesi Hacizli Araçları zaman zaman satışa çıkartarak borç tahsiline gitmiş oluyor.

Sizin mantığınıza uyar veya uymaz bilinmez ama bizim burada belirtmek istediğimiz husus  ikinci el bir araç almak istiyorsanız uygun fiyatlı alabileceğiniz bir alternatif yoldan bahsetmek. Yani bizler araç satışı yapmazken aynı zamanda satış yapan kişilere de aracı olmuyoruz.

Konya Vergi Dairesinden Hacizli Araç Almak İçin İzleyeceğiniz Yol

* İlk önce http://www.konyavdb.gov.tr/hacizli-satislar/hacizli-araclar-listesi adresini ziyaret ederek buradan size uyan araç olup olmadığı, uyan araç varsa özellikleri ve durumu hakkında bilgi almalısınız.

* Size uygun aracı bulmuşsanız buradaki ihale tarihi ve saatine dikkat edin.

* Form 7 (İhaleye Katılım Formu=) doldurarak ihale tarihinde, ihale saatinden en aşağı yarım saat önce ilan edilen adrese gidin.

* İhaleye girmeden önce aracı inceleyin.

* İhaleye girmeye karar vermişseniz doldurduğunuz formu görevli kişiye teslim edin.

* İhaleye girin ve katılımcılar arasında işinize yarıyorsa istediğiniz fiyatı vererek, ihalenin sizde kalması neticesinde aracınızı alabilirsiniz.

Ödeme Tutarları

İhale ile aldığınız aracın bedelini 3 gün içerisinde ödemeniz gerekiyor ki, ihale iptali olmasın. Ayrıca araç için Tellaliye Harcı ödeyeceksiniz. Diğer ödeyeceğiniz tutarlar ise  KDV ve Damga Vergisi Oluyor. Bazı araçların ruhsatları ve anahtarları bulunmayabilir. Bu durumda çekici, çilingir ve ruhsat çıkarma işlemleri de  size kalmış oluyor.

Konya Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar ve Fiyatlarına Örnek

Zaman zaman bu araçlar ve fiyatları değişiyor olsa da, güncel olarak satılık olan araçlar ve modelleri şu şekilde;

* 2003 New Beetle 25 Bin Lira
* 2008 C4 27 Bin Lira
* 2007 Caddy 28 Bin Lira
* 2008 Punto 23 Bin Lira
* 1980 BMW 1500 Lira
* 2013 Qashqai 80 Bin Lira

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir