Hacizli Araç Satışları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Tanıtım
 4. »
 5. Kelepçe

Kelepçe

admin admin -
144 0

Kullanım amacı sebebi ile her zaman çok önemli bir ürün olan kelepçe özellikle sızıntıların engellenmesi ve aynı zamanda bağlantıların güçlendirilmesi için hayati önem taşımaktadır. Bilindiği gibi gün içinde kullandığımız birçok araçta veya yaşam alanlarımızda bulunan tesisat bağlantılarında mutlaka kelepçe türünde ürünlere rastlarız. Özellikle hava veya sıvı nakli yapan bağlantılarda sızıntı olmasını engellemek veya bağlantıların yerlerinden çıkmasını engellemek için kullanılırlar. Sıkıştırma özellikleri sebebi ile tesisatlarda maksimum güvenlik sağlayabilirler. Farklı tasarımlar ile üretilebilen bu ürünler aynı zamanda farklı özellikleri olan malzemelerden de üretilebilirler. Önemli olan kullanım alanları ve aynı zamanda kullanım amaçlarıdır.

Kelepçe kullanılacak alan sıcak bir ortamsa o zaman mutlaka metal malzemelerden üretilmiş modeller kullanılmalıdır. Bu gibi durumlar her zaman göz önüne alınmalı ve yanlış seçimlerin ciddi güvenlik risklerine neden olabileceği asla unutulmamalıdır. En çok kullanılan ve en çok bilinen kelepçe çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Vida Sürümlü Kelepçeler
 • Çember Kelepçe
 • Döküm Kelepçe
 • Kulaklı Kelepçe
 • CC Boru Bağlantı Kelepçeleri
 • Serbest Boy Kelepçeler

Bu kelepçe çeşitlerinin her biri farklı amaçlar için kullanıldıkları gibi aynı zamanda tasarımları da farklı olabilir. Ancak genellikle aynı amaçlar için kullanılırlar ve bağlantılar olan yerler için olmazsa olmaz ürünlerdir. Bu sebeple her zaman için kelepçe kullanılacağı zaman doğru özelliklere sahip olan ürünler seçmeye önem verilmelidir.

Bıçak Bileme Makinası

Bilindiği gibi bıçak bilemek önemli olduğu kadar aynı zamanda dikkat isteyen bir işlemdir. Bu işlemler için kullanılabilecek farklı makineler veya ürünler bulunabilir. Ancak yapılacak bir hata ile bıçakların tüm keskinlik özellikleri yok olabilir. Bu sebeple bu işlemler hem doğru yapılmalı hem de doğru ekipmanlar kullanılmalıdır. Bileme işleminin kusursuz bir şekilde yapılabilmesi için üretilen bıçak bileme makinası bu işi yapan kişilerin daha az emek ile daha kaliteli sonuçlar almalarını sağlamaktadır. Özel tasarımı ile bıçakların kolay bir şekilde bilenebilmelerini sağladığı için artık bu alanda en çok kullanılan makinalardır.

En kaliteli bıçak bileme işlemler makinalar ile yapılırlar. Önemli olan bıçakların doğru açı ile tutulması ve aynı zamanda bastırma konusunda dikkatli olunmasıdır. Bu sayede istenen keskinlik oranı sağlanabilir. Kimi zaman portatif kimi zaman ise sabit olacak şekilde tasarlanan bıçak bileme makinası körelen bıçakların kısa zaman içinde ilk günkü hallerine dönmelerini sağlamaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan bu makineler elektrikle çalışabildikleri gibi aynı zamanda akülü modelleri de bulunabilir. Hızla dönen bileme taşı bıçakların tam da istenen oranda bilenmesini sağlar ve bu sayede kullanıcılar hiç fiziki emek vermeden bıçaklarını istedikleri duruma getirebilirler. En çok tercih edilen kelepçe veya bıçak bileme makinası modelleri hakkında daha detaylı bilgiler almak için sizde her zaman sanayiden.com olanaklarından faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir