Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankadan Satılık
  4. »
  5. İş Bankası Hacizli İcralık Araç Satışı İnternetten Yapılıyor mu?

İş Bankası Hacizli İcralık Araç Satışı İnternetten Yapılıyor mu?

admin admin -
349 0

Bankalardan ve diğer finans  kuruluşlarından alacağınız destek ile araç alımı yapmışsanız bu araca ilgili finans kuruluşunca ipotek konulduğunu görmüşsünüzdür. Burada amaç borç bitene kadar aracın satışını önüne geçilmesi, alınan finans desteğinin de geri ödenmemesi halinde tahsil amaçlı olarak araçlara el konulmasıdır. Bu tür uygulamalar farklı şekillerde de olsa tüm bankalarda karşımıza çıkıyor. Bu aşamada makale başlığımız İş Bankası Hacizli Araç Satışları ile konumuzu okuyorsanız sorumuzda mutlaka bu diye tahmin ediyorum.

İşbank’tan Satılık Hacizli Araçlar

Bankalar ellerinde bulunan araçlar başta olmak üzere gayrimenkulleri satışa konu edebilmek için internet sitelerini tercih ediyor. Burada ilan edilen mülklerin satışı ise ihale yöntemi ile gerçekleştirilirken katılımın çok olmaması nedeniyle piyasadan çok daha uygun fiyatlara alım yapma imkanı sağlıyor. Bu çerçeveden bakıldığında İş Bankası taşınmaz mal satışı işlemini netten ihale yöntemi kullanarak satıyor olsa da, ellerinde olan araçları bu şekilde satışa konu etmiyor. Örnek olarak verecek olursak Ziraat Bankasından Satılık araçlar internet sitesinde yayınlandıktan sonra belli şartlar dahilinde satışa konu ediliyor. Bu gibi Vakıfbank, Halk Bankası da örnek gösterilebilir. Ancak iş bankası internet ve diğer yollarla hacizli araç satışlarını yapmamaktadır. Aslında tam bu konuda muhatap banka olduğu için daha ayrıntılı bilgi de banka şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden alınabilir.

İş Bankası 2. El Araçları Ne Yapıyor?

Mutlaka diğer bankalarda olduğu gibi İş Bankası’da vermiş olduğu taşıt kredilerine istinaden alacaklarını tahsil edebilmek adına bu araçların satışında gerekli adımlar atıyordur. Ancak bu adımlar İcra Müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirildiği için bankanın kendisinden direk ikinci el araç alımı yapamıyorsunuz. E-icra sayfası üzerinden Türkiye genelinde icralık araç satışı yapılmaktadır. Burada sizin dileğinizdeki

, modeldeki ve fiyattaki araçlara da ulaşım sağlamanız mümkün hale geliyor.

İntengo Bankadan Satılık Araçlar

Bazı bankalar ve kurumsal firmalar araç satışları ve diğer satışlarında intengo sayfasını tercih edebiliyor. 2005 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı kurumsal firmaya hizmet veren, dijital çözümler sunan intengo e-satınalma yöntemi ile gayrimenkul ile araç satışlarına internet çözümleri getiriyor. Bu yolla da elbette ki araç alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Araç alımı için önünüzde birçok alternatif yol bulunur. Bunlardan sadece bir tanesi bankadan satılık araçlardır. Yüksek model, düşük km, düşük fiyat açısından en iyi alternatiflerden birisi olarak kullanacağınız bu alım yöntemi sayesinde gelir sağlayan onlarca oto galeriden de bahsetmek doğru olabilir. İlla İş Bankası nezdinde bir alım yapmak istiyorsanız burada gayrimenkul alımını gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir