Hacizli Araç Satışları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankadan Satılık
 4. »
 5. Ziraat Bankasından Satılık Araçları Hızlı ve Ucuza Alın

Ziraat Bankasından Satılık Araçları Hızlı ve Ucuza Alın

admin admin -
655 0

Arkadaş sohbetleri esnasında özellikle erkeklerin arabalarından konuştukları hep bilinen bir husus. Herkes kendi arabasının özelliğinden bahseder ve alım satım fiyatlarını da büyüterek ifade ederler. Gerçekten ucuza alınabilir mi bilinmez ama herkes aldığı aracın ucuzluğundan bahseder. Teknik olarak piyasa şartlarının altında kimse arabasını satmak istemez. Fakat piyasada bulunan fiyatların neredeyse yüzde 40 oranında daha ucuza araba alma ihtimalinizin olduğunu da bilmek gerekiyor. Burada sizlere Ziraat Bankasından satılık ikinci el araçlar ve nasıl alacağınıza dair bahsetmek istiyoruz.

Ziraat Bankası vermiş olduğu taşıt kredileri için alınan araçların ruhsatına ipotek koyma yoluna gidiyor. Burada vermiş olduğu parayı güvenceye almak için adım atılıyor. Nitekim milyonlarca müşteriye verilen taşıt kredilerinin içerisinde borcu ödenmeyen araçların da çıkması pek muhtemel. Bu nedenle oluşturulan bir dijital platform sayesinde Ziraat Bankası satılık araçları ilan ediyor ve almak isteyenler belli prosedürler eşliğinde satışını yapıyor.

Nasıl Alırım?

Ziraat Bankası araç ilanları sayfasını ziyaret ederek araçları inceleyebiliyorsunuz. Bu mecrada aracın ekspertiz raporlarından, teknik bilgileri ve fotoğraflarına kadar ayrıntıları incelemeniz mümkün. Bu ayrıntılardan bir tanesi de araca verilen muhammen bedel ve bu bedel üzerinden ihaleye girecek kişilerin yatırması gerektiği teminat tutarıdır. Örneğin güncel olarak satışa çıkarılan 2012 model bir BMW aracın muhammen bedeli 95 bin lira. Yatırmanız gereken teminat tutarı 5 Bin 700 Lira ve ihaleye girmeniz halinde artıracağınız tutar da 500 TL olacaktır.

İhale Sizi Korkutmasın

Bu ilanlardan beğendiğiniz ve almak istediğiniz bir araç olması halinde herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Şube nezdinde ilgilendiğiniz araç için protokol imzalanması ve teminatın yatırılmasının ardından size kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Bu şifre sizin araç ihalesine katılabilmenizi sağlayan dijital ortam için geçerli oluyor. Sayfaya giriş yaptıktan sonra araca fiyat teklifinde bulunuyorsunuz ve ihale süreci başlamış oluyor. Araçlara genelde ikinci bir teklif veren çıkmadığı için genelde araç sizin oluyor fakat ikinci bir teklif veren çıkması halinde ihale süreci uzayabiliyor.

İhale sonrası araç alımı sizde kalmışsa aracın parasını yatırıyorsunuz ve alım için işlem başlamış oluyor. Fakat ihale başkasında kalmışsa yatırdığınız teminat tutarını alabiliyorsunuz. Yani bankada kalmıyor.

İsterseniz Aracı İnceleyebilirsiniz.

İhalede satılan aracı öncesinden fiziki olarak görebilmeniz mümkün. Fakat bunun için aracın olduğu il ve şubeye gitmeniz gerekebilir. Yada yine aynı sayfada araçlar ile ilgilenen kişi ve iletişim bilgileri de bulunuyor. Öncesinde bu kişilerden teknik destek alınabiliyor.

Bankadan araç alımı ne kadar mantıklıdır bu kişinin kendisine kalmış bir durum. Kimileri bunun uygun olmayacağını düşünüyor olsa da mantıklı olarak daha az ödeneceği için uygun fiyatlı bir alım gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bu nedenle Ziraat Bankasından satılık ikinci el araçları incelemeniz doğru bir adım olabiliyor.

Güncel Satışta Olan Bazı Araçlar ve Fiyatları

Bankadan Satılık Araçlar ve İcradan Satılık Araçlar listesi sürekli güncellenen bir husus. Bu aşamada size uygun en ucuz aracı bulabilmeniz için öncelikli olarak bu listeleri incelemenizde fayda olacaktır. Nitekim güncellenen araç listesi ile fiyatlarda güncellenir. Bu aşamada bazı araçların modeli ile fiyatları şu şekilde sıralanabilir.

 • 2009 BMW 52.900 TL
 • 2012 BMW 95.000 TL
 • 2011 Ford 30.750 TL
 • 2016 Audi A4 205.000 TL
 • 2011 Doblo 40.000 TL
 • 2009 Hyundai Era 22.000 TL
 • 2009 BMW 68.800 TL

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir