Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. Hatay Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Hatay Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
334 1

Kalabalık nüfusu ile yaklaşık iki milyon vatandaşa ev sahipliği yapan Hatay, 15 ilçe ile nüfus sayısında da ülkemizde 15. sırada yer alıyor. Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olarak devletin vergi ve ceza borçlarının takibini yapan Hatay Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar alınabilir. Atacağınız bir kaç adım sayesinde sizde uygun fiyatlı ve modelli bir araca sahip olabiliyorsunuz.

Hatay Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar listesine http://www.hatayvdb.gov.tr/arac-satislari adresinden ulaşabiliyorsunuz. Güncel olarak burada 32 menkul araç satışı ilana çıkarılmış. Zaman zaman bu listede değişiklikler yaşanıyor. Satılığa çıkarılan araçlar arasında otomobil kamyon ile jeeplerde bulunabiliyor. 2011 Model Nissan Jeep fiyatı 70 bin lira olarak belirlenmiş. İlk ihalede bu araca alıcı çıkarsa bu bedelin en az yüzde 75 oranında satışa veriliyor. Fakat ilk ihalede satışa çıkmaması halinde ikinci ihale 7 gün sonra yapılıyor ve burada verilen fiyat üzerinden satış gerçekleşiyor. Yine alıcı çıkmaz ise araç pazarlık ile satılabiliyor. İlk ihalede alıcı çıkmaması halinde tek katılımcı bu aracı 49 bin liraya alabiliyor.

KDV, Damga Vergisi ve Tellaliye Harcı Ödemesi Yapıyorsunuz

Araç ticari olsaydı buna yüzde 18 KDV ödemesi yapacaktınız. Fakat hususi otomobil olduğu için yüzde bir ve bu rakam ise 490 lira ve diğer vergilerle birlikte yaklaşık 50 bin liraya 2011 model jeep sahibi olmuş oluyorsunuz.

Kişilerin icralık araç alım ve satımından uzak durdukları dikkate alınırsa bu tür araçların alınması gayet kolay bir işlem diyebiliriz. Sizlerin bakış açısını bilemeyiz fakat Türkiye’de icralık araç alım satımı yasal bir işlem ve bu satış işlemi de devletin bir kurumu olan vergi dairelerince gerçekleştiriliyor olması güvenli alım işlemi.

Hatay Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araç satış ihaleleri farklı dönemlerde yapıldığı için alacaklı kişilerin dönem dönem takip etmesinde fayda bulunuyor.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Enes - -

    Araaba almak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir