Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Halkbank Dilekçe Örneği (Bankaya Dilekçe Nasıl Yazılır)

Halkbank Dilekçe Örneği (Bankaya Dilekçe Nasıl Yazılır)

admin admin -
544 0

Bir bankaya bir çok talebiniz için dilekçe verebilirsiniz. Bu anlamda dilekçe vermenizdeki konu değişebilirken bazı hususlar aynı kalmaktadır. Burada başvuran kişi, adresi, verilen yerler önemli hususlar olmaktadır. Halkbank dilekçe örneği sadece bunlardan biridir.

Dilekçe hususunda hepsinden önce şu sorunun cevabını bulmak gerekecektir: Herhangi bir makama/kuruma/özel veya tüzel kişiye nasıl dilekçe yazılır? Dilekçeler kişilerin arzlarını, önerilerini muhataplarına bildirmek amacıyla Saiklerini yazıya dökmeleridir. Bu anlamda dilekçe günlük hayatta her alanda karşımıza çıkıyor yazılma usulünün bilinmesinde fayda görüyoruz.

Başlık unsuru: Dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken ilk husus dilekçenin hangi kuruma/kişiye verileceğinin arzdan önce belirtilmesidir. Kurumun/kişinin adı kağıt ortalanarak en başa yazılır.

Tarih unsuru: Bir diğer husus beyanın yazıya döküldüğü tarihtir. Tarih, kağıdın sağında kalacak şekilde, başlığın altına yazılmalıdır.

Arz unsuru: Dilekçe yazmaktaki temel amaç saik belirtmektir. Tarihi de ekledikten sonra ilgili kuruma/kişiye, muhatabımızdan istediğimiz şeyi belirtiriz. Bu belirtme öz olmalıdır, fazla kelimeyle muhatap boğulmamalıdır. Dilerseniz arzınızın altına “Gereğinin yapılmasını arz ederim/talep ederim.” şeklinde saygı cümlelerinizi de ekleyebilirsiniz.

Gönderen bilgileri: Dilekçe yazarken muhatabınıza kendinizi tanıtmanız gerekecektir. Adınızı, soyadınızı yazıp imzanızı atmalısınız. Bu, arz bildirildikten sonra kağıdın sağında kalacak şekilde gerçekleştirilir.

Adres unsuru: Muhatabın gerektiğinde sizinle iletişim kurabilmesi için geçerli bir adres sunmalısınız. Bunu gönderen bilgilerinizin tam karşısına, sol tarafına yazınız.

Eklentiler: İncelenmesini talep ettiğiniz dosyalar/belgeler varsa bunları da sol alt köşelerine isimlerini yazarak ve numaralandırarak dilekçenize ekleyebilirsiniz.

Halkbank Dilekçe Örneği

Halkbank Genel Müdürlüğü’ne;

………/………/20….

Bankanıza kayıtlı bulunduğum ……………….. hesap numaralı, ……………… Şubesinde bulunan kredili mevduat hesabımın kapatılmasını talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres: …………………………………………… Ad Soyad: ………..

İmza:

Vereceğiniz dilekçeler ilgili olarak taleplerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Bu sayede sizlere daha yakından yardımcı olabilecek yeni halkbank dilekçe örnekleri sıralayabiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir