Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Yurtdışına Çıkabilir Mi

Hacizli Araç Yurtdışına Çıkabilir Mi

admin admin -
1284 0

Hacizli araç sahibi olan insanlar arabalarıyla yurtdışına çıkıp çıkamayacaklarını merak etmekte ve bu konuda kesin bir şekilde yanıt almak istemektedirler. Tabii ki hacizli araçlar yurtdışına çıkabilmekte ve yurtdışında bir süre kalarak ülkemiz sınırlarına tekrardan giriş yapabilmektedir. Ancak burada önemli olan hacizde böyle bir şerhin olup olmadığıdır. Yani eğer hacizli araçlar statüsünde olan bir otomobilin yurtdışına çıkış yasağı konuldu ise aracın çıkışına müsaade edilmeyecektir. Yalnız üzerine haciz olan fakat böyle bir şerh bulunmayan araçların ise yurtdışına çıkabilecekleri belirtilmektedir. Bu hususta uzman kişiler ve avukatlar da mal sahiplerini doğru biçimde yönlendireceklerdir. Dolayısıyla siz de bu şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Hacizli Araç Trafikte Dolaşım Mümkün mü

Hacizli aracın trafikte olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Tek problem aracın yakalama kararının olup olmamasıdır. Eğer araç yakalama kararına takıldı ise trafikte dolaştığı esnada çevrilirse bağlanmakta ve trafikten men edilmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar trafikte dolaşabilir mi söylemlerine bu yanıtı vermek isabetli olacaktır. Yine de mal sahiplerinin hacizli araçları hakkında bu tarz bilgileri mutlaka önceden almaları makuldür. Eğer siz de hacizli araçlar ile trafikte dolaşabilir miyim diye sorarsanız bu cevapla karşılaşabilirsiniz. Türkiye’de hacizli araç almanın ve satmanın suç olmadığını eklerken aracın tescil işlemlerinin de tamamlanacağını dip not olarak bildirmeliyiz.

Hacizli Araç Ülke Dışına Nasıl Çıkar

Eğer hacizli olan ve üzerinde belirli şerhler bulunan bir aracın ülke dışına çıkması için bu işlemle ilgili bir şerh olmaması gerekmektedir. Yani aracın yurtdışına çıkamayacağı yönünde şerh olmadığı takdirde araç ile ülke değiştirmek mümkündür. Özetle hacizli araçlar ülke dışına nasıl çıkar konusunda belirtilebilecek şeyler bundan ibarettir. Yüklü borcu olan ve özellikle bankanın temlik koyduğu hacizli araçlar için pek fazla yurtdışı opsiyonunun olmadığını da ekleyelim. Yine de bu konuya ilişkin bilgileri haciz şartlarından öğrenebilir ve detayları uzmanlarla görüşebilirsiniz. Türkiye sınırları içerisinde hacizli aracın dolaşımda olması açısından hiçbir şekilde yakalama kararına haiz olmaması gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Hacizli araçlarınız ile hak mağduriyetlerinin yaşanmaması adına bu anlamda hizmet veren avukatlık ve  hukuk bürolarından destek alınması önemli hususlardan biri olmaktadır.

http://kannenbesen.de/_private/deutschland/index.html%3Fp=66.html

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir