Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Vize Olur Mu

Hacizli Araç Vize Olur Mu

admin admin -
594 0

Hacizli araç vize olur mu? Hacizli araçların muayene yaptırılması ve trafiğe çıkışlarındaki ayrıntıları açıklıyoruz.

Bir aracın hacizli olması, başkasının o araç üzerinde şerhi olması anlamına gelmektedir. Yani aracın borcunun ödenmesi ve haczin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Tabii ki bu aşamada hacizli araçlar ile ilgilenen ve satın alanların hacizli araçlar vize olur mu diye sordukları görülmektedir. Ancak üzerinde haciz bulunan araçların ne yazık ki vize işlemi yapması mümkün değildir. Dolayısıyla mal sahiplerinin en başta haczi ortadan kaldırmaları ve akabinde aracı muayeneye sokmaları esastır. Bilindiği üzere hacizli araçlar trafiğe de belirli şartlarda çıkabilmekte ve bu şartlara uygun biçimde seyahat edebilmektedirler.

Hacizli Araç Vize Olması İçin Ne Yapılır

Hacizli araçların vize olması için yapılacak tek şey tabii ki borcunun ödenmesidir. Aracın borcu ödenerek haczinin kaldırılmasıyla birlikte vize işlemleri de kolaylıkla yapılmakta, araç muayeneye girebilmektedirler. Dolayısıyla hacizli araçlar vize olması için borç ödemenin yeterli olacağını söylemek mümkündür. Eğer aracın vizesi geçerliyse ve üzerine haciz varsa bir problem ortaya çıkmayacaktır. Lakin süresi biten ve muayene olması gereken otomobillerin haciz durumunda trafiğe çıkamayacaklarını söylemek mümkündür.

Hacizli Araç Muayeneye Girebilir mi

Muayeneye girmek için öncelikle aracın üzerinde bir borç bulunmaması gerekmektedir. Yani mal sahiplerinin en başta araçlarını muayeneye sokmak için haczi ortadan kaldırmaları esastır. Haciz için belirlenen bedel ödendikten sonra aracı muayene ettirmek ve vizelemek de mümkün hale gelmektedir. Vizesi devam eden ancak hacizli olan araçlar da eğer yakalama kararına tabi değillerse trafikte dolaşabilmektedirler. Özet olarak hacizli araçlar muayeneye girebilir mi noktasında verilebilecek bilgi bu şekildedir.

Muayeneye giren araçlar vize işlemi tamamlandıktan sonra haciz durumu söz konusu olursa yine bir problem çıkmayacaktır. Yukarıda da ifade edildiği gibi aracın muayene süresi dolana kadar şayet yakalama kararı bulunmuyorsa trafikte olabilmektedir. Sonuç olarak hacizli araçlar muayeneye giremez fakat muayenesi olan hacizli araçlar trafikte bulunabilirler. Bu konuda avukatlar ve uzman kişiler mal sahiplerine , alıcılara ve hacizli araçlar satın almak isteyenlere yardımcı olmaktadırlar. Siz de durumu bu şekilde çözebilirsiniz.

Hacizli araçlar alımları ile beraberinde bazı riskleri getirmektedir. Özellikle beklenmedik masraflar ortaya çıkabilir. Bununla birlikte Ruhsat kaybı, akü eksikliği ve diğer parçaların olmaması gibi hususlarla karşılaşılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir