Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satın Almak İçin Gereken Belgeler

Hacizli Araç Satın Almak İçin Gereken Belgeler

admin admin -
157 0

Farklı yollardan alınması ile şartlar değişiklik gösteriyor olsa da; hacizli araç satın almak için gereken belgeler genel olarak aynıdır.

Hacizli araç satın almak günümüzde sanıldığından daha çok tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebi de üzerinde haciz olan araçların normal fiyatlarından daha ucuza satılıyor olması. Siz de daha hesaplı bir şekilde hacizli araç almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yazımızda hacizli araçların nasıl satın alınacağını, hangi belgelere sahip olmanız gerektiğini ve daha fazlasını okuyabilirsiniz.

Hacizli Araç Almak için İhale Katılım Formu Nedir?

Hacizli araçlar ihaleler aracılığıyla satılırlar. Satın almak istediğiniz belirli bir araç varsa onun hangi ihalede satılacağını bulmalısınız. Katılacağınız ihaleyi seçtikten sonra İhale Katılım Formu edinmelisiniz. Bu form, ihaleye katılmanızı sağlayan belgedir. Hacizli araçlar için İhale Katılım Formu ücretsiz olarak temin edilir. İhaleye Katılım Formu’nu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurduktan sonra ihale başlamadan en az 30 dakika önce formu ihale görevlilerine teslim etmelisiniz. Aksi halde ihaleye katılma hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Açık Artırma Katılım Tabelası Nedir?

İhale Katılım Formu’nu teslim ettikten sonra size ihaleye iştirak etmeniz için Açık Artırma Katılım Tabelası verilir. Açık Artırma Katılım Tabelası ihale süresince açık artırma yaparken kullanılan tabeladır. Açık Artırma Katılım Tabelası pey sürme işlemi yapmanızı sağlar. Açık artırma bilinen usuller üzerinden en yüksek fiyatı verenin aracı satın alması şeklinde düzenlenir. Katıldığınız ihalede hacizli aracı başka biri satın alırsa aynı işlemleri tekrarlayarak başka bir açık artırmaya katılabilirsiniz. Açık artırma sırasında istediğiniz kadar araba alabilirsiniz ve doğru belgeleri zamanında teslim ettiğiniz sürece istediğiniz kadar ihaleye katılabilirsiniz.

Hacizli Araçlar İhalesine Katılmak Ücretli Mi?

Hacizli araçlar için yapılan ihaleye katılmadan önce bir banka teminatı göstermek ya da bir depozito ödemeniz gerekebilir. Eğer araç satın almazsanız bu depozito size iade edilir. Araç satın alırsanız da depozito ücret ödemesinde kullanılır.

Hacizli Araçları İhale Öncesi Görebilir Miyim?

Hacizli araçlar ihale öncesi görülebilir ancak deneme sürüşüne çıkarılamaz. Sitemizden http://hacizliarabalar.net/ araç ihalesine katılmadan önce mevcut hacizli araçlara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda hacizli araçların fotoğrafları ve özellikleriyle ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz. Bu şekilde katılacağınız ihaleyi seçmek daha kolay olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir