Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satılabilir Mi?

Hacizli Araç Satılabilir Mi?

admin admin -
96 0

Genellikle ülkemizde hacizli araçlar satılamaz gibi bir algı söz konusudur. Aslında bakıldığı zaman eski dönemlerde hacizli araç almak ve satmak mümkün değildi. Çünkü haczin ortadan kalkması ve borcun tamamen ödenmesi gerekiyordu. Ancak Danıştay tarafından alınan karar ile birlikte hacizli araçlar hem almak hem de satmak mümkün hale gelmiştir. Dolayısıyla hacizli araçların borcu ile birlikte satılabileceğini paylaşmak doğru olacaktır. Tabii ki aracın borcundan bağımsız olarak farklı bir kişiye devredilemeyeceği de unutulmamalıdır. Notere gidildiği takdirde alacak olan kişiye borç bilgisi verilmekte ve durum ortaya konmaktadır.

Hacizli Araç Nasıl Satılır

Hacizli aracı olan kişilerin bu aracı satmak için yapacakları ilk şey alacaklı ile birlikte notere gitmektir. Tabii ki notere gidildikten sonra araç hakkında alacaklıya bilgi verilecek ve borcu devralacağı beyan edilmektedir. Dolayısıyla satıcıların bir problem olmaması açısından önceden alacak olan kişiye borç konusunda bilgi vermeleri gerekmektedir. Alacaklının borcu ödemesi ile birlikte haczin ortadan kaldırılacağını da söylemek mümkündür. Özet olarak hacizli araçlar nasıl satılır diyenlere bu yanıt yeterli olmaktadır. Hem internet üzerinden hem de şahısların bire bir sattıkları pek çok hacizli aracın olduğunu da aktaralım.

İncelenmeli : Bankalardan Satılık 2 nci El Araçlar

Hacizli Araç Satarken Sorun Oluyor mu

Hacizli araç satmak zor ve sorunlu değildir. Ancak normal araç satışına göre prosedürler sadece biraz daha uzundur. Hem alacaklının hem de satan kişinin ek belgeler doldurmaları gerekmektedir. Bilhassa aracı satın alacak olan şahsın borcu da üstlenmesi önemli şartların başında gelmektedir. Yine bazı ek belgelerin tamamlanmasıyla birlikte satış işlemi de gerçekleşecektir. Özetlemek gerekirse hacizli araçlar satarken sorun oluyor mu noktasında hayır yanıtı en isabetlisidir. Siz de buna göre bilgi edinebilir ve problemler hakkında detayları alabilirsiniz. Türkiye’de hacizli olarak alınan ve satılan binlerce araç bulunmaktadır. Bu araçları alırken özellikle dikkat etmek ve her türlü detayı öğrenmek işinize yarayacaktır. Haliyle siz de hacizli araçlar hususunda mutlaka satıcı ile görüşüp nihai sonuca varabilirsiniz. Tekrarlarsak hacizli araç satmakta bir problem yaşanmıyor diyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir