Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Haciz Kaldırma Nasıl Yapılır? Kaldırılır mı?

Hacizli Araç Haciz Kaldırma Nasıl Yapılır? Kaldırılır mı?

admin admin -
105 0

Hacizli araçların haczini kaldırmak pek çok kişi için merak edilen bir konudur. Ancak bu işlemin ciddi şekilde kolay olduğunu söylemek mümkündür. Yani hacizli araçlar dan haczi kaldırmak için yapılacak tek şey, borç bedelinin ödenmesi ve bu borcun ödendikten itibaren trafiğe yazı gönderilmesidir. Trafiğe yazı gönderildikten sonra aracın durumu kısa mesaj yoluyla öğrenilebilmekte ve haczin kalkıp kalmadığı anlaşılabilmektedir. Özetle hacizli araçlar haciz kaldırma bu şekilde olmaktadır.

Tabii ki haciz kaldırmak için alıcıyla anlaşmak da bir opsiyon olarak önümüze çıkmaktadır. Yani mal sahipleri araçlarını satarken borcu alıcıya ödetebilmekte ve böylelikle haciz kaldırma işlemi yapabilmektedirler. Yine hacizli araçlar üzerine uygulanan haczin süre aşımı nedeniyle düşmesi de bu noktada mal sahiplerine yardımcı olmaktadır.

Hacizli Araç Haciz Kaldırma Nasıl Yapılır

İlk başta da ifade edildiği gibi hacizli araçlar için haciz kaldırma satış yolu ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra mal sahibinin borcu kendi ödemesi halinde de haczin kaldırılacağını söylemek mümkündür. Aynı zamanda haciz için belirlenen sürenin zamanaşımı yüzünden sona ermesi de haczin kaldırılması anlamına gelmektedir. Son olarak menfi tespit davası ile aracın haczinden kurtulabileceğinizi ekleyebiliriz.

Haciz kalktıktan sonra aracın hukuki olarak hiçbir problemi kalmamaktadır. Muayene aşamasından sonra istenildiği gibi trafiğe çıkabilmekte ve bağlama riski meydana gelmemektedir.

Hacizli Araç Haciz Kaldırma Bedeli

Hacizli araçlar haciz kaldırma bedeli tabii ki borca göre değişiklik göstermektedir. Yani borçlu bir kişinin duruma göre araca haciz geleceği unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra yine arabanın bedeli de haczi doğrudan belirlemektedir. Özetle hacizli araçlar haciz kaldırma bedeli noktasında verilmesi gereken bilgi bu şekildedir. Eğer araç satılırsa borç alıcıya geçecek ve satıcı borçtan tamamen kurtulmuş olacaktır.

Bu arada hacizli olan ve borcu ödenen araçlar için ek bir ücret istenmediği bilinmektedir. Yalnızca işlemler esnasında oluşabilecek giderler (form vb.) ücreti alınabilmektedir. Yine de araç sahiplerinin bu konuda soru sormaları ve net bir yanıt almaları en sağlıklısıdır. Hukukçuların hacizli araçlar hakkında bilgi verdiğini sizlere söyleyebiliriz.

http://himmelsjaeger.de/bilder/deutschland/

kamagra pills

buy kamagra

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir