Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Daha Ucuza Nasıl Alınır?

Hacizli Araç Daha Ucuza Nasıl Alınır?

admin admin -
321 0

Hacizli araçlar hali hazırda piyasa fiyatlarının yarı pahasına satılırlar. Buna rağmen hacizli araçların daha ucuza satılması bazı durumlarda mümkün olabilir. Hacizli araçlardan daha ucuza satın alabilmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Hacizli Araçlar için İhale Aracılığıyla Satış

Hacizli araçlar ihaleler aracılığıyla satılırlar. Bir ihaleye katıldıktan sonra en yüksek fiyat teklifini veren kişi hacizli aracı satın almaya hak kazanır. Hacizli araçlar için düzenlenen ilk ihalede genel olarak araçlar piyasa fiyatının yüzde 60 fiyatı veya daha ucuza satılmaktadır. Lakin eğer ilk araç ihalesinde hacizli araçlar satılmaz ise satış için 2. bir ihale düzenlenir. İşte bu ikinci ihalelerde hacizli araçlar ilk satış fiyatından daha da aşağısına satılırlar. Hacizli araçlar için ikinci ihalelerde araç fiyatları piyasa değerinin yüzde 40’ına bazen ise yüzde 35’ine dahi satılabilmektedir.

Hacizli Araçlar için Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Hacizli araçların ihale satışlarındaki ilk teşhir fiyatı piyasa bedelinin yüzde 75’idir. Açık artırma fiyatlandırmasında eğer istenen rakama ulaşılamaz ise veya hiç kimse aracı almak istemezse hacizli aracın satışı için ikinci bir ihale ve açık artırma düzenlenir. İkinci açık artırma ilk açık artırma tarihinden 7. günün sonrasında yapılır. İkinci açık artırma için istenilen bir rakam yoktur. Böylece teklif edilen fiyat ne olursa olsun satış yapılabilir. Bazı istisnai durumlarda açık artırma tekliflerinin hiçbiri uygun değil ise satış gerçekleşmez. Bazı durumlarda ise ikinci artırmaya da kimse katılmaz. Hacizli araçlar ikinci ihale aracılığı ile de satılamıyorsa araç pazarlık satışında satılmak üzere kaldırılır.

İlgili Kategori : Hacizli Araçlar

Pazarlık Satışı Nedir?

Pazarlık satışında ikinci ihalede satılamayan hacizli araçlar pazarlık yapılarak satılırlar. Pazarlık satışı için teklifler 2. ihaleden sonra 2 hafta boyunca kabul edilir ve değerlendirilir. Teklifler arasındaki en uygun teklif seçilir. Pazarlık için teklif edilen fiyatlar uygun görülmediği takdirde 6 ay boyunca pazarlık satışı devam edebilir. Başvurular ile ilgili ayrıntılar ihaleler arası farklılık gösterebilir. Kesin tarihler için ihalenizdeki görevlilerden bilgi talep ediniz.

kaufen clomid

/get-cialis-professional-uk.html”>Buy Cialis Professional UK

Buy Amoxil UK

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir