Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. Şanlıurfa Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Şanlıurfa Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
166 0

Türkiye’de ikinci el araba edinebilmenin onlarca yolu bulunurken, araç alma talebinde olan kişiler yüksek model ve düşük fiyattan araç alma çabası içerisinde arayışa girerler. Tam da bu anlamda tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek uygun fiyatlı olarak Şanlıurfa Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar çeşitli dönemlerde açık artırma yoluyla satışa çıkarılıyor.

Nüfusu ve ticari faaliyetleri açısından oldukça yoğun olmasına rağmen Şanlıurfa Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araç sayısı azlığı ile dikkat çekiyor. Buradan araç almak isteyen kişiler öncelikle http://www.sanliurfavdb.gov.tr/?q=hacizli-arac-ve-gayrimenkul-satislari adresinde ilan edilen araçları incelemelisiniz. Burada aracın plakası muhammen bedeli, ilk ve muhtemel ikinci ihale tarihi ile aracın bulunduğu adresini bulabiliyorsunuz.

Vergi Daireleri Aynı Mevzuatla Araç Satıyor

Türkiye’de her ilde bulunan Vergi Daireleri araç satışında aynı mevzuatı uyguluyor. Miadı dolan araçları satışa çıkarırken bu araçlara bir muhammen bedel belirliyor ve bu bedel üzerinden ihaleye çıkartıyor. Belirlenen bedelin altında miktara satış olabiliyor fakat bazı adımlardan geçilmesi gerekiyor. Öncelikle ihale ilanında aracın ilk ve ikinci ihale tarihleri ilan ediliyor. İlk ihaleye katılım olmaz ya da istenilen fiyatlara erişilmez ise iptali sağlanıyor ve ikinci ihaleye çıkılıyor. İkinci ihale de aynı şartlar oluşuyorsa bu durumda araç pazarlık usulü ile satışa konu ediliyor.

Her türlü aracın alımı için fiyat sizde kalmışsa bu bedelin üç gün içinde ödemeniz gerekiyor aksi takdirde ihale ya da satış iptal ediliyor. Bunlarla birlikte alacağınız araca ticari ise % 18  değil ise % 1 KDV, Tellaliye Harcı ve Damga Vergisi ödemeniz gerekiyor.

Şanlıurfa Vergi Dairesinden ilan ile satışa çıkarılan araç sayısı ise güncel olarak şu an 3 adet olarak görünüyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir