Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araçlar
  4. »
  5. Samsun Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Samsun Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

admin admin -
366 1

Yaklaşık 1,5 milyon vatandaşı bünyesinde barındıran Samsun, 17 ilçe ile 18. nüfus sıralamasındaki yerini almış durumda. Kalabalık vatandaş topluluğunun getirdiği ticari faaliyetler neticesinde oluşan vergi borçları gibi devletin alacaklarına istinaden Samsun Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar ihaleler yöntemiyle vatandaşlara kazandırılıyor.

Hacizli Araç Almak Mantıklı mı?

Nedense uzak durulan icralık araç satışları farklı kurum ve kuruluşlardan yapılıyor olması bir dağınıklığı da yanında getiriyor olsa da, devlet alacağı olan vergi ve idari cezaların tutarlarını tahsil edemediği durumlarda alacağını mevcut mal varlıkları ile karşılama yoluna gitmeye çalışıyor. Bu durumda en çok satışa konu olan ise özellikle ticari firmaların sahip olduğu motorsiklet, otomobil, kamyon gibi motorlu taşıtlar oluyor. Bu taşıtların satışını gerçekleştiren Vergi Müdürlükleri aynı zamanda bir araç garajı haline gelmiş olabiliyor.

Yasal bekleme süresinin sonrasında satışa çıkarılan Samsun Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçları http://www.samsunvdb.gov.tr/sites/default/files/dosyalar/arac.html adresinden incelemeniz ve bilgi sahibi olmanız mümkün. Burada belirtilen araç plakası ile aracın geçmişi hakkında gerekli bilgiyi de edinebiliyorsunuz. Burada araç hakkında bilgi alabileceğiniz telefon numaraları da bulunuyor olması bir avantaj.

Araçlar Ne Kadara Satılıyor?

Samsun Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar listesine baktığınız zaman genel olarak ticari araçlardan oluştuğu görülüyor. Bir kaç örnek olarak verecek olursak araçlar ve fiyatları şu şekilde cereyan etmiş..

2005 İveco Otobüs 35 Bin Lira
2000 Transiz 18 Bin Lira
1997 Fargo Kamyon 25 Bin Lira
1997 Hyundai 8 Bin 500 Lira
2005 Toyota Hilux 9 Bin Lira
2007 Caddy 39 Bin 500 Lira
2007 Motorsiklet 80 Lira

Listeyi her ne kadar örnek olarak veriyor olsak ta

, bu rakamlar pazarlık usülüne tabi olduğu zaman daha uygun rakamlar üzerinden alınabiliyor. Ayrıca bu fiyatlar belirlenen muhammen bedel olduğunu hatırlatalım.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Saffet Rengin - -

    Satışa çıkan araclar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir