Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Sahibinden Hacizli Araba Nasıl Alınır?

Sahibinden Hacizli Araba Nasıl Alınır?

admin admin -
167 0

Bilindiği üzere hacizli araç satışlarının en önemli avantajı piyasa şartlarına göre çok daha ucuz olmasıdır. Bu sebeple kişiler yüksek modelli araçları çok daha ucuza alabilmek için hacizli araç alımı yoluna gitmek istemektedir. Bu anlamda aranılan araç bulunması ile sahibinden hacizli araba nasıl alınır sorusuna yanıt aranılmaktadır. Sebebi hacizli aracın noterde durumu ortaya çıkması ve satışının yapılamamasıdır. Bu çerçevede icralık ve hacizli araç nasıl alınır sorusuna yanıt aranmaktadır.

Hacizli araçlar çok lüks ve modelli olmasına karşın neredeyse yarı fiyatına satılmaktadır. Hatta bazıları çok daha ucuz fiyatlar ile satışa konu edilmektedir. Bu aşamada araştırmalar sahibinden hacizli araçlar icradan nasıl ucuza alınır olmaktadır.

Lüks Araçlar Uygun Fiyatlara Satılıyor

Türkiye’de özellikle son yıllarda araç fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı. Bu anlamda küresel ekonomide meydana gelen krizler bu fiyatların artışında önemli etken oldu. Bununla birlikte Türkiye ekonomisi ile araç fiyatları neredeyse 4 katına çıkmış durumda. Bu sebeple araç alımları neredeyse imkânsız hale geldi. İcradan satılık araçlar hacizli olması nedeniyle piyasa fiyatlarının yüzde 30-40 daha aşağısına satılmaktadır. Bu anlamda lüks otomobiller bu satışlara konu edilmektedir. İcradan hacizli araç almak elbette avantajı bulunmaktadır. Ancak burada dezavantajları da söz konusu olabilmektedir.

Hacizli Araba Nasıl Alınır?

Hacizli Araç Nasıl Satılır?

Haciz konulan arabalar yakalaması olmaması halinde araç sahibindedir. Bu aşamada bu araçların satışı ile ilgili ilanlara rastlamanız mümkündür. Bu araçların satışının yapılabilmesi için üzerindeki haczin kaldırılması gerekir. Haciz kaldırması için ise borcun ödenmesi şarttır. Aksi takdirde satışı bulunmamaktadır. Bazı mecralarda hacizli araçlar kendi aralarındaki protokollere ile satılmaktadır. Bu durum yasal olarak haklarınızı korumaktan öte satış gerçekleştirilemeyen nedenleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple sahibinden hacizli araç alabilmeniz için öncelikli olarak söz konusu borçların ödenmesi ve aracın üzerinden haczin kaldırılması önem arz etmektedir. Böylelikle aracın satışına olanak sağlanmış olur. Özellikle bankadan satılık araçlar banka borçlarının ödenmesi ile satıştan kaldırılmaktadır.

Hacizli aracın yakalaması olması halinde bu aracın satışı mümkün değildir. Yakalama ile alıkonulan aracın icra müdürlüğü bünyesinde satışı gerçekleştirilmektedir. Burada ihale yöntemi devreye girmektedir. Borçlu eğer borcunu icra ve haciz aşamasında öderse icra satışı engellenir ve böylelikle istediği kişiye satabilmenin önü açılmış olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir