Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kredili Mevduat Hesabı Nedir Nasıl Kullanılır?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir Nasıl Kullanılır?

admin admin -
159 0

Kredili mevduat hesabı nedir? Bankaların müşterilerine sunduğu bir hizmet olan kredili mevduat hesabı, yatırım yapmak isteyen kişiler için bir çok avantaj barındırıyor. Sitemiz içerisinde yazının devamına ulaşabilirsiniz.

Kredili mevduat hesabı nedir?Kredili mevduat hesabı, sizin mevcut sahip olduğunuz banka hesabınızın (mevduat hesabı) içerisinde yer alan limitin üzerinde para çekme talebinize verilen isimdir. Daha öncesinde belirlenen tutarda bankanızın izin verdiği ölçüde bankanıza mevduat hesabınızda borçlanarak, nakit çekimi ya da EFT gönderimi yapmanızı sağlar. Eğer daha öncesinde hesap trafiğinizde ve banka kartı kullanımında siciliniz temizse, bankalar size bu türde bir ayrıcalık sunabilmektedirler. Kredili mevduat hesabı nedir Ziraat bankası gibi alternatif bankalar için sorulan sorulardan birisidir. Siz de eğer mevduat hesabınız üzerinden kredi çekmek istiyorsanız, kredi notunuz yüksekse eğer telefon bankacılığına başvurarak ya da şubeye giderek konuyla ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. Sitemiz içerisinde yer alan alternatif finans ve bankacılık başlıklarına bakmayı unutmayın.

Her banka kendi bünyesinde bir isim altında KMH tanımı yapıyor. Garanti Bankası Avans Hesap, Akbank Artı Hesap, Yapı Kredi Esnek Hesap ve Ziraat Bankası Ek Hesap bunlardan bazıları.

KMH Limiti Nasıl Belirleniyor?

Kredili mevduat hesabı kapatma işlemi yapmak istiyorsanız eğer, mevcut hesabınızda olan borç tutarının tamamını kapatarak bankanıza konuyla ilgili talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Bankanız sizin eğer kredi sicilinizi temiz buluyorsa ve bu dönem içerisinde hiçbir ödemenizi aksatmadıysanız, gelecek dönemlerde yapacağınız bütün kredi başvurularına karşı daha sıcak yaklaşacaktır. Kredi mevduat hesabı yani kısaca KMH, bankaların müşterilerine sunduğu bir avantajdır. Düşük faiz oranında mevduat hesabınızdan kredi çekerken, ödemeleri gününde yapmanız koşulunda tarafınızın kredi notu olumlu notlanacağı için geleceğe karşı bir yatırım görevi de görmektedir.

Kredili mevduat hesabı faiz hesaplama işlemi de sizin çektiğiniz tutarla ilgili olarak değişebilir. Eğer mevduat hesabınızda 5.000 Türk Lirası bulunuyorsa ve banka size %25 ekstra limit sunuyorsa, totalde çekebileceğiniz rakam 7.500 Türk Lirasına ulaşacaktır. Bu oran üzerinden çektiğiniz ekstra nakit tutarından faiz işlenecek olup, bu da maksimum %8 minimum %3 oranında değişiklik gösterebilir.

Kredili mevduat hesabı nasıl açılır sorusunun yanıtı ise aslında oldukça basit bir cevaba sahiptir. Eğer geçmiş dönem alışverişlerinizde bir kredi aksaması meydana gelmediyse, bankalar tarafınızın kredi notunu yükseltirler. Buna ek olarak düzenli bir geliriniz varsa ve bankaya gelir beyanatı verebiliyorsanız bankanızın tarafınıza bunu teklif etmesini beklemek zorunda değilsiniz. Şubeye giderek ya da telefon bankacılığıyla süreci başlatacak başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Açtırma

Kredili mevduat hesabı avantajları size düşük faiz oranında, ana paranızdan bağımsız olarak sunduğu ekstra nakit opsiyonuyla sizlerin yaşayabileceği mağduriyetleri minimuma indirmeye çalışır. Para transferi ve ödemelerinizde

clomid kaufen apotheke

, mevduat hesabınızda olan tutar yeterli değilse, bu konuda canınızı sıkmanıza gerek yok. Sadece dakikalar içerisinde başvurunuz sonuçlanacaktır. Kredili mevduat hesabı nedir sorusunu hep birlikte yanıtladık, daha fazla finans ve bankacılık konularıyla ilgili yazılarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir